iStock-155420534.jpg

LAPONSKO

Poznejte Laponsko a zažijte 3 dny nabité jedinečnými zážitky 

17.- 20. únor 2022

Objednat místo

 

Výlet privátním letadlem do Laponska

Zima na severu Finska má své jedinečné kouzlo, které nyní máte možnost poznat v tom nejvyšším komfortu. Proto jsme pro vás připravili zimní výlet do Laponska, kde zažijete několik mimořádných zážitků. Psí spřežení, sněžné skútry, zázemí privátního srubu a pokud příroda dá, tak i magickou polární záři.

iStock-1277586551.jpg

Co vás čeká?

  • let privátním letadlem

  • ubytování v luxusním nordickém srubu Villa Skábma

  • výlet za polární září

  • jízda v husky spřežení

  • zážitková gastronomie v lokálních restauracích

  • jízda na sněžných skútrech

  • rybaření na zamrzlém jezeře

  • návštěva Sámů, domorodých obyvatel Laponska

  • 9 účastníků

  • nezapomenutelné zážitky

Program

Čtvrtek, 17. února 2022

9:00

Odlet z Prahy privátním letadlem

13:00

Přílet do Ivala na severu Finska (pozn. let trvá 3 hodiny + 1 hodina časový posun)

13:30

Ubytování v luxusním nordickém srubu  Villa Skabma. V Laponsku se obecně nenachází příliš luxusní hotely a možnost privátního srubu (vily) tak představuje ideální řešení. Každý pokoj je vybaven svou vlastní koupelnou a wc. Ve srubu jsou dále k dispozici dvě sauny, jídelna, kuchyň a obývací prostor.

14:00

Oběd na přivítanou. Po ubytování se bude podávat tříchodový tradiční oběd, který šéfkuchař připraví přímo ve srubu. Odpoledne volný čas pro odpočinek, saunu či prozkoumání okolí.

po setmění

Safari za polární září. Jedná se o výlet automobilem daleko za město, na úplnou samotu, kde bude (doufejme) možné pozorovat polární záři. Tato aktivita bude na programu buďto před večeří, nebo po večeři - v závislosti na aktuálním počasí a pravděpodobnosti výskytu polární záře.

večer

Večeře ve srubu. Dnes večer připraví šéfkuchař pětichodové menu, které bude vycházet z tradiční laponské kuchyně. Vše může být upravené vašim dietním preferencím.

Pátek, 18. února 2022

ráno

Snídaně ve srubu

dopoledne až odpoledne

Husky dobrodružství v laponských lesích. Během dnešního dne se seznámíte se psy Husky a následně si užijete jízdu na jejich spřežení po laponských lesích. Přibližně v polovině zastavíme na oběd v tradiční laponské chaloupce, kde vám při teplém obědu místní průvodce popovídá o všem, co se týče psího spřežení a každodenní života v této části světa. Po obědě se pomalu odereme zpět k chovatelské stanici, kde huskyové bydlí. Po šesti hodinách s těmito krásnými tvory je ještě jednou pořádně pohladíme, podrbeme, rozloučíme se s nimi a odebereme se zpět do srubu. Do večeře budete mít volný čas pro odpočinek a rozmrznutí.

večer

Večeře v restauraci Aanar. Aanar je lokální restaurce ve městě Inari, přibližně hodinu jízdy od ubytování. Kromě skvělé kuchyně (místní delikatesy zahrnují například grilovaného pstruha z jezera Inarijärvi nebo uzené sobí srdce s vinaigrette z borovicového jehličí) je restaurace také klubovnou severofinského jazzového a folkového klubu. Živá hudba je tedy velmi pravděpodobná. 

Sobota, 19. února 2022

ráno

Snídaně ve srubu

dopoledne až odpoledne

Dobrodružství na sněžných skútrech a rybaření na zamrzlém jezeře. Po krátké instruktáži nasednete na svůj sněžný skútr a budete ho sami řídit přes laponskou divočinu. Projedeme skrz zasněžený les k jezeru, ve kterém je spousta ryb - vyvrtáme tedy díru do ledu a zkusíme štěstí při rybolovu. Poté se už se bude blížit čas pozdního oběda, na který se zastavíme v restauraci hotelu Nangu. Restaurace kromě chutného jídla a velmi hezkého designu také nabídne vyšší teplotu než panuje venku, což přijde vhod. Před setměním se pak vrátíme zpět do ubytování.

večer

Zážitková večeře propojující gurmánství, umění a Laponsko. Jedná se o mnohem hlubší zážitek, než pouze ten ze skvělého jídla. Večeře o čtyřech chodech se bude konat v privátním Design House Idoli. 

Neděle 20. února 2022

ráno

Snídaně ve srubu

dopoledne

Návštěva Sámů. Sámové jsou domorodí obyvatelé Laponska, kteří zde žijí již minimálně 5000 let a jsou nejsevernějšími původním obyvatelstvem Evropy. A dnes nás zvou na návštěvu k sobě domů, kterou zdvořile přijímáme. Sámové z velké části žijí z chování sobů, které také budete moci potkat. Zároveň navštívíme tradiční sámský domov a místní vám budou vyprávět o každodenním životě a místních zvyklostech.

14:30

Oběd ve srubu. Šéfkuchař připraví tříchodový oběd na rozloučenou, který bude opět kopírovat lokální suroviny a kuchyni. Po obědě již následuje transfer na letiště.

17:00

Odlet z Ivala

19:00

Přílet do Prahy

Cenová nabídka

Celková cena za 1 místo je 11.900 EUR

Cena zahrnuje:

1 místo v privátním letadle Cessna Citation Sovereign

*

Veškeré transfery dle výše uvedeného itineráře vozem Mercedes-Benz Sprinter

*

Ubytování se snídaní na 3 noci ve Villa Skabma v pokoji s vlastní koupelnou a wc

*

Veškeré aktivity dle itineráře

*

Obědy a večeře dle itineráře včetně nápojů 

*

Služby česky hovořícího zástupce EliteVoyage na místě po celou dobu výletu 24/7

Celková kapacita akce je 8 osob.​ Uvedená cena platí v případě 2 osob na 1 pokoji, samostatný pokoj je možné řešit individuálně. Změna v programu je vyhrazena. 

Objednávka

V případě zájmu o účast nás prosím kontaktujte na e-mailu: [email protected] nebo následujícím telefonním čísle: +420 735 755 557.