Maledivy 25x jinak

Za okny leckde sníh, ale lyžovat nemůžeme. I sebemenší chaloupka v Čechách už je pronajatá a slovní spojení home office se ocitlo na seznamu alergenů. Cestování je celoroční vitamín. Doporučujeme se zásobit.

Maledivy jsou za současné situace stále jednou z mála možností, kam se můžete vydat a užít si dovolenou v teple bez větších časových posunů a omezení na místě. Vybrat si některý z více než 200 hotelů, které tu jsou, není snadné, a proto jsme se rozhodli představit Vám naše nejoblíbenější. Jsou krásné, prověřené a připravené zlepšit Vám náladu. Ráj na zemi Vás očekává, stačí si vybrat.


Amilla Resort & Residences

Moderní, minimalistický a rozhodně chic resort na atolu Baa v biosférické rezervaci UNESCO obklopuje pestrobarevný útes pod blankytně modrou hladinou. Hydroplánem jste tu z mezinárodního letiště Malé za pouhých 30 minut a ať si vyberte některou z vilek nad hladinou oceánů nebo residencí uprostřed bujné zeleně, čeká vás dovolená snů. Kvalitu zdejšího resortu si pochvalují i tak nároční hosté, jako je rodina Davida a Victorie Beckhamových.


Milujeme: zdejší přirozenost a pohostinnost bez okázalosti… a koupelnové doplňky od Aesopu.

Doporučujeme: vyzkoušet zdejší vyhlášenou a oceňovanou japonskou restauraci Izakaya.


Coco Privé

Kdo ví, zda by vzniklo slavné pruhované tričko, kdyby Coco Chanel místo francouzského pobřeží vyrazila na Maledivy. Resort vyhledávaný celebritami i královskými rodinami nabízí jen 5 vil a hlavní residenci v elegantním, modernistickém stylu.


Milujeme: nekonečný výhled na oceán ze soukromé vířivky a obří šachy na břehu oceánu. Tuhle partii rozehráli sami bohové…

Doporučujeme: kurz vaření podle receptur předávaných po generace
Anantara Kihavah

Luxusní tropické útočiště s krásnou lagunou a úžasným šnorchlováním. Anantara Kihavah má k dokonalosti tak blízko, jak jen to je možné.


Milujeme: vany s proskleným dnem ve vilách nad oceánem, zdejší koupelny patří k těm nejkrásnějším na Maledivách. Nezapomenutelné je také plavání s mantami.

Doporučujeme: celý tento resort, jako jediný má jak podvodní restauraci, tak hvězdárnu. Z mořského dna až ke hvězdám. To je zdejší Carpe Diem.Four Seasons Explorer – to je dobrodružství na palubě luxusního průzkumníka a nejlepší způsob poznávání neobydlených pláží, izolovaných útesů a panenských míst. 39metrový třípatrový katamarán s 25 zaměstnanci, který pojme až 22 hostů, nabízí all-inclusive itinerář na 3, 4 nebo 7 nocí a zahrnuje minimálně tři ponory denně na úžasných místech.

Four Seasons Landaa Giraavaru

Dalším místem, které si Four Season vybral pro své hosty, je soukromý ostrov o rozloze 44 akrů lemovaný dvoukilometrovou lagunou. Elegantní letovisko dává pocit tropické vznešenosti a tradiční Maledivskou architekturu citlivě kombinuje s moderními interiéry. Nedaleko se zároveň nachází další počin - Four Seasons Voavah - privátní ostrov s malou/velkou rezidencí, které je možné si pronajmout samostatně.


Milujeme: místí divokou džungli a obědy v Blu - s výhledem na pravděpodobně nejkrásnější pláž na Maledivách.

Doporučujeme: bylinkové a orchideové zahrady a odpočinek v ájurvédských lázních, zatímco budou vaše děti objevovat průkopnické centrum mořského výzkumu.Waldorf Astoria Ithaafushi

Jméno tohoto nejnovějšího resortu znamená v místním jazyce perla, a je to jméno vskutku výstižné. Skládá se ze tří nedotčených ostrovů se 122 vilami, prostorných a pečlivě umístěných, aby zajistily soukromí hostů a nepřekonatelný výhled na Indický oceán.


Milujeme: privátní vily Stella Maris, umístěné na samostatném ostrově a dostupné pouze lodí,

Doporučujeme: vyzkoušet snídani pro dva na plovoucím podnosu přímo v bazénu

Cheval Blanc Randheli

Neméně slavný jako jeho bratr mezi zasněženými sjezdovkami Courchevelu. Výjimečný butikový resort promyšlený do posledního detailu, navržený v souladu s přírodním prostředím ostrova, bujnou vegetací a překrásnou lagunou.


Milujeme: dárky na uvítanou - barevné Espadrilky a vůni ‘Island Chic’ scent vytvořenou speciálně pro toto místo Françoisem Demachym, kreativním ředitelem Parfums Christian Dior

Doporučujeme: vyzkoušet kosmetické procedury a péči o tělo od značky Guerlain

Soneva Fushi

Ekologicky zaměřený resort, kde se můžete plně navrátit k přírodě, se nachází na tropickém ostrově Kunfunadhoo, v severní oblasti Baa Atolu.


Milujeme: zdejší koncept bez bot a bez novinek, vrátit se do dětství a žít jako /luxusní verze/ Robinsona Crusoe

Doporučujeme: vybrat si některou z 60 domácích zmrzlin a sledovat staré filmy ve zdejším letním kině, o výběru čokolád ani nemluvě

One&Only Reethi Rah

Na ostrově ve tvaru chobotnice, lemovaném bujnou vegetací najdete dostatek prostoru i soukromí.


Milujeme: šestikilometrové pobřeží s dvanácti plážemi a projížďky na kole po tomto rozlehlém resortu i neopakovatelnou atmosféru večeří ve skleníku Botanica

Doporučujeme: vytáhnout z vinného sklípku některou z 18 000 lahví vína z celého světa, třeba na oslavu potápěčského kurzu, který si zde uděláte


Velaa Private Island

Luxusní resort na nevelkém ostrově připomínajícím tvarem želvu nechal postavit jeden z nejbohatších Čechů a stavbu svěřil architektovi Petru Kolářovi ze studia ADR, na designu interiérů podílelo studio Mimolimit Báry Škorpilové, florista a dekoratér Mário Wild a oblečení personálu navrhla Daniela Flejšarová ze studia E.daniely.


Milujeme: popíjet koktejl při západu slunce v restauraci Aragu, zlaté rybky plující nad hlavami

Doporučujeme: po sauně vyrazit do sněhu, ano čtete dobře, na ostrově, kde teplota neklesne pod 23°C najdete i místnost, kde stále sněží. Také golfové hřiště, miniponorku a skvělý dětský klub.


Výčet našich oblíbených míst také zahrnuje resorty: The Nautilus, Joali, St Regis Vommuli, Vakkaru, Soneva Jani, LUX South Ari Atoll, LUX North Male Atoll, Lily Beach Resort & Spa, Constance Moofushi, Constance Halaveli, Six Senses Laamu nebo Niyama.


Na závěr nutno říct, že ač se mohou hotely zdát jeden druhému podobné, rozdíly mezi nimi jsou a každý je dočista jiný, ať už svojí atmosférou, podmínkami pro šnorchlování nebo třeba jen servisem či gastronomií. Pokud vás výlet na Maledivy láká, rádi vám pomůžeme s výběrem toho správného místa přímo pro vás.

138 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše