5 nejlepších zážitků na Novém Zélandu

Aktualizováno: 28. kvě 2020

1. Pozorování velryb, Kaikoura


Díky hlubokému kanálu, který poskytuje potravu a klidné vody, proplouvá obrovská část světové populace vorvaňů obrovských kolem pobřeží Kaikoura při svých mamutích migračních misích.


Vaše malá loď vyplouvá z místa, kde se moře tlačí zpět proti zelené zemi. Je to tenký pruh země, který lze projít během několika minut pěšky. Taková scenérie je skvělý způsob, jak začít svůj úžasný den..


Velikost vaší lodi a dovednost vašeho kapitána znamenají, že se dokážete dostat dost blízko, abyste doslova cítili slanou hladkou kůži vorvaňů. Vědíc, že jsou ve vaší společnosti v bezpečí, jsou tito obrovští mořští savci klidní a poklidně plavou a stříkají kolem sebe.2. Wai-O-Tapu geotermální tour


Navštívit Nový Zéland a nevidět vulkán, by znamenalo nezažít velkou část domorodé kultury národa, která je úzce spojena s magickými silami těchto monstrózních hor roztavené horké lávy.


Okouzleni tajemnou mlhou, která neustále visí ve vzduchu kolem tohoto místa, se můžete dozvědět o neviditelné a často neodhalené činnosti, která dřímá pod povrchem Wai-O-Tapu.


Gejzír exploduje, voda tryská deset metrů do vzduchu. Bahenní jezírka bublají a vytvářejí podivuhodné barvy. Pára a mlha se shromažďují kolem lávových proudů. Je to zvláštní svět a ve druhé části tour zjistíte, jak Maorové využívají jeho energii.3. Výlet helikoptérou na ledovec Franze Josefa


Túra v prasklinách a trhlinách pohyblivé hory ledového skla. Sbalte si tašku a uchopte cepíny.


Po úvodním brífinku, dostanete vybavení a helikoptérou vás převezeme na ledovec, který bude vaším kluzkým domovem na několik příštích hodin. Užijte si ten výhled - toto je ledovec, který se sune deštným pralesem k oceánu.


Výlet, který nikdy není stejný, ledové stěny všude kolem vás se neustále mění. Očekává se, že budete lézt opatrně a občas budete procházet skrz nově vytvořené trhliny. Pozorně sledujte, jak vaši zruční průvodci ukazují, jak zkrátit kroky na pevném ledu, abyste neklouzli a nesjeli po ledovcové stěně.


4. Vinice v Central Otago - setkání s vinaři


Příležitost setkat se s vinaři a povídat si nad sklenkou vína v nejjižnějších vinařstvích na Zemi.


Zažijte opravdové spojení s lidmi, kteří dostali vinice Central Otago na mapu. Nejprve si poslechnete konkrétní tipy a triky vinařství, abyste později sami zjistili, proč je víno z této oblasti Nového Zélandu tak úspěšné.


Až ochutnáte Pinot Noir, pýchu a radost této oblasti, bude to láska na první doušek... Po dni stráveném touláním se řadami vinné révy a hýčkáni vůněmi, chutí a texturou, se bude Vaše rozkošnické já bránit odchodu.


5. Vyhlídkový let helikoptérou nad Bay of Islands


Vtěsnejte to nejlepší z prohlídky zátoky Bay of Islands do několika minut, aniž byste zmeškali některou z hlavních atrakcí. Je to možné díky dechberoucímu letu vrtulníkem.


Budete překvapeni, kolik úžasných pohledů a ohromujících scén, se vejde do 20 minut. Během letu na světově proslulou „Hole in the Rock“, budete přeneseni vysoko na jasně modrou oblohu s výhledem na smaragdové vody a svůdné zelené ostrovy roztroušené po zálivu.


S doširoka otevřenýma očima budete shlížet na krásný poloostrov, zatímco Váš pilot bude vyzdvihovat ta nejzajímavější místa. Dokonce s Vámi přeletí nad oblastí, kde dodnes žijí a prosperují místní kmeny.7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše