5 nejlepších zážitků v Austrálii

Aktualizováno: 28. kvě 2020

1. Vícedenní safari v Mungo National Park


Národní park Mungo je nejlepším místem v Austrálii pro safari divoké zvěře. Je domovem celé řady vačnatců a mnoha dalších zvířat. Dostanete se zde do těsné blízkosti klokanů, emu a kakadu, kteří hrdě nazývají Národní park Mungo svým domovem.


Na tento výlet do vyprahlé a prašné pouštní krajiny australského vnitrozemí si vezměte své nejlepší turistické boty a nezapomeňte na dobrý fotoaparát. To je skutečný důvod, proč jste přišli. Toto je scéna, kterou jste tolikrát viděli v televizi - rozlehlá nekonečná údolí a pláně, horizont se rozprostírá do dálky a společnost Vám dělá jen divoká zvěř Austrálie.


Vysoce profesionální průvodce s Vámi bude na každém kroku a poskytne Vám tipy na sledování, trekking a přežití v tomto drsném prostředí.2. Let horkovzdušným balónem nad Barossa Valley


Říká se, že na skleničku není nikdy příliš brzy. Spojte vášeň pro výšky, lásku k lahůdkám a žádné výhrady k trochu bublinkám k snídaní.


Vydejte se na ranní let horkovzdušným balónem nad údolím Barossa. Slovy se nedá popsat pohled na sytě oranžové, žluté a červené barvy svítání, které září a oživují vše, čeho se dotknou. Poté, co strávíte mnoho nezapomenutelných okamžiků při pohledu na údolí a vinice pod Vámi, se znovu dotknete země.


Zasedněte ke stolu a vychutnejte si šťavnatá masa z místních chovů, zeleninu a chléb. Spláchněte je sklenicí chlazeného šumivého vína, zatímco se budete procházet svěží vinnou révu a sluncem spalující krajinu.3. Velký bariérový útes - vícedenní plavba na katamaránu s potápěním


Pro mnohé, je šance navštívit a žasnout nad Velkým bariérovým útesem v celé jeho nádheře, příležitostí, která se naskytne jen jednou za život. Je to zážitek, který by se neměl uspěchat.


Několikadenní plavba na katamaránu vám poskytne drahocenný čas a volnost potřebnou k prozkoumání těch nejlepších útesů, daleko od turistických míst. Katamarán bude zásoben vším potřebným. Až se budete cítit dostatečně odpočatí, můžete se vrhnout do teplé vody a užít si šnorchlování nebo se potápět.


Připravte se na to, že senzační podvodní podívaná Vám doslova vyrazí dech a Vy se jen neochotně budete vracet zpět na hladinu.4. Pozorování keporkaků v Byron Bay


Byron Bay vypadá jako smyšlená scéna z dětské knihy a poskytuje ideální prostředí pro jeden den úžasného dobrodružství.


Směs tmavě modrého moře a jasně zelených útesů je dokonale připravenou scénou pro náhlé vynoření keporkaků. Dostanete se dostatečně blízko, abyste cítili tato monstrózní, ale magická stvoření a nechali se od nich postříkat slanou mořskou vodou.


Nechte se ohromit schopností velryb vymrštit svá obrovská těla nad vodu. Taková ukázka síly a hbitosti vzdorující gravitaci je obraz, který stojí za to vidět.5. Kangaroo Island Private Tour


Nenechte se zmást názvem, na Kangaroo Island je toho mnohem víc než jen klokani. Je to také poslední útočiště pro koaly a mnoho dalších vačnatců a ptáků.


Vyhněte se velkým skupinám a postávání ve frontách, a užívejte si privátní prohlídku pod vedením akreditovaných ochránců přírody. Navštívíte místa ochrany tuleňů, přiblížíte se tak blízko ke koalám a klokanům, že si je budete moci téměř pohladit.


Ukončete den obdivováním pestrobarevného ptačího života všech tvarů a velikostí. Odcházet budete s dobrým pocitem a s vědomím, že Vaše návštěva přispěla k ochraně a dobrým životním podmínkám některých nejpodivnějších a nejúžasnějších divokých zvířat Austrálie.

.


9 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše