5 nejlepších zážitků v Belize

1. Vícedenní plavba luxusním katamaránem


Vyberte si itinerář a vydejte se na plavbu po jižní polovině Belize na své soukromé jachtě.


Šnorchlujte na velkolepém útesu Belize Barrier Reef. Odpočívejte na exkluzivní pláži v South Water Caye. Pádlujte mangrovovými lesy Bluefield Range. Užijte si prvotřídní potápění. Pozorujte mořské ptáky, žraloky, papoušky, kapustňáky, delfíny a mnoho dalších ikonických zvířat.


Zažijte to nejlepší z jižního Belize z pohodlí Vašeho katamaránu s tou nejlepší posádkou.



2. Celodenní túra Jaguar Jungle v Národním parku Elijio Panti


Stopujte jaguára v kopcích Národního parku Elijio Panti.


Putujte svěží džunglí se soukromým průvodcem, který Vás provede kaleidoskoem flóry a fauny kolem Vás. Sledujte jaguáry a pumy, stejně jako opice, mravence a řadu pestrobarevných ptáků.


Tento park je pojmenován podle mayského léčitele a nachází se v něm řada léčivých rostlin. Váš průvodce na ně poukáže a vysvětlí jejich využití pro starověké Maye.


Našlapujte zlehka, můžete totiž narazit na hliněné výrobky a další artefakty, které se tu stále nachází, rozptýlené na tisíci akrech parku.



3. Vyhlídkový let nad Great Blue Hole


Nemusíte být profesionální potápěč, abyste mohli spatřit úžasnou Great Blue Hole. Tato masivní jáma - často označovaná jako jeden z divů přírodního světa - se propadá do mořského dna poblíž Lighthouse Reef.


Nasedněte do svého soukromého letadla a užijte si neuvěřitelně malebný let přes mělčiny Karibského moře, s mnoha překrásnými atoly.


Palmami pokryté pláže ustupují valící se modři a pak se objeví modrá díra - tmavá propast ohraničená dokonalým kruhem. Váš pilot poletí nízko, aby vám poskytl dokonalý ptačí pohled na samotnou díru, ale také na žraloky, barakudy a rejnoky, kteří obývají tuto oblast.



4. Pozorování ptáků na korálovém ostrově Man-O-War


Vyplujte soukromým katamaránem do izolované ptačí rezervace v Karibském moři. Man-O-War Caye je porostlý mangovníky, které jsou domovem oslnivé populace mořských ptáků.


Pomocí dalekohledu se zblízka podíváte na jednotlivé druhy ptáků. Pelikány polykající malé ryby, nemotorně přistávající tereje žlutonohé a velkolepou fregatku obecnou - známou také jako "man-o-war bird" - nafoukující velký červený hrdelní vak, aby přilákala partnera.


Z paluby Vašeho katamaránu uvidíte tyto a další ptáky, žijící v korunách tří druhů mangovníků, které se tu vyskytují.



5. Glover's reef - Jízda na kajaku


Z vaší základny na útesu Glover's Reef se vydejte do křišťálově čistých vod v mořském kajaku.


Pomalu proplouvejte nad korálovými útesy bujícími mořským životem. Voda je zde tak mělká, že jasně uvidíte kraby pochodující po mořském dně, zvědavé ryby, které vás sledují a pasoucí se mořské želvy.


Tyto vody jsou vhodné i pro vodáky bez zkušeností s mořským kajakem, odborní průvodci Vás naučí základy, než Vás pustí na moře.





8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše