5 nejlepších zážitků v Botswaně

1. Migrace zeber v Centrální Kalahari


Jedno z největších tajemství přírody, asi 30 000 zeber migrujících přes Kalahari při hledání potravy. Kopyta víří prach, černé a bílé pruhy se proplétají na každoroční cestě ze solné pánve Makgadikgadi k řece Boteti.


Tento neskutečný fenomén byl objeven teprve před 20 lety. Budete sledovat show s odborným týmem stopařů. Z kempů pozorujte, jak se migrace dává do pohybu, vydejte se po stezkách a putujte společně se zebrami.


30 000 zeber samozřejmě nezůstane zcela bez povšimnutí. Jsou doprovázeni řadou predátorů a právě díky dramatu života a smrti je toto safari tak úžasné.2. Několikadenní Safari expedice, Okavango


Delta Okavanga se mění každý den a každou sezónu. Voda přichází z angolské vysočiny, řeka Okavango nakonec prolomí své břehy a zaplaví poušť Kalahari. Silnice a stezky zmizí. Objeví se zvířata.


Některá místa delty jsou zcela suchá. Jiná jsou zcela zaplavená, vznikají tu ostrovy obklopené záplavami. Nejlepší safari v Okavangu kombinují dva tábory, takže můžete poznávat zvířata a aktivity země i vody.


Výběr nejlepších táborů závisí na konkrétním termínu. Travel designer Vás provede možnostmi, abyste si mohli užít ty nejlepší tábory pro termín Vaší cesty a měli šanci vidět zvířata, která Vás nejvíce zajímají.3. Pozorování ptáků


V Botswaně, zemi, která je pro milovníky ptáků považována za nejlepší v Africe, se vyskytuje téměř 600 druhů ptáků.


Na míru upravené safari Vám umožní sledovat ptačí život, který vás nejvíce zajímá, ať už se jedná o vzácné orly a sovy, nebo menší, barevnější druhy.


Zejména je delta Okavanga je místem. které rozhodně nesmíte vynechat, sídlí zde hojnost vzácných vodních ptáků a dravců, útočících z nebe.4. Jednodenní výlet z Chobe k Viktoriiným vodopádům


Uslyšíte je dřív, než je uvidíte. Mosi au Tunya - „kouř, který duní“. 1000 tun vody padá přes okraj každou sekundu. A tyto vodopády můžete zažít na jednodenní výletu z Botswany.


Je to jen hodina cesty z národního parku Chobe do Zimbabwe na den u Viktoriiných vodopádů. U hraničního přechodu můžete dokonce vidět, jak sloni přecházejí silnici. Nejvíc vody je od dubna do srpna, kdy je ve vzduchu tolik vodní tříště a řevu, že vodu jen stěží uvidíte. Říjen až únor je tišší, krásnější, ale ne tak dramatický.5. Noční safari v Linyanti


V noci je to jiné. Je to strašidelné, děsivé, neskutečné. Zvuky a měsíc vás provází na Vaší cestě. V okolí můžete slyšet buvolí žvýkání. Žirafa je jen siluetou na obzoru. A můžete narazit na lva.


Noční safari nejsou možná všude. Jsou speciální pochoutky, vitrína nevyzpytatelných vzrušení africké savany. Průvodce zastaví a Vy nasloucháte. světlomety ozařují zvířata, mnohá blíže, než si dokážete představit.


V noci vychází predátoři na lov, takže můžete vidět lva s kostrou zebry nebo pronikavé modré oči leoparda. A někde venku ve volné přírodě narazíte na slony a divoké psy. Čeká Vás soukromá noční jízda a neuvidíte žádná jiná vozidla.8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše