5 nejlepších zážitků v Ekvádoru

1. Potápění s kladivouny


Galapágy poskytují některé z nejpozoruhodnějších míst pro potápění na této planetě. Je to jedno z mála míst, kde se mohutné druhy, žijící běžně na otevřeném moři, vyskytují velmi blízko pobřeží.


Během většiny ponorů se potkáte se želvami a žraloky útesovými, ale kladivouni přináší maximální vzrušení. Nejen jeden, ale desítky, možná stovky z nich se rojí na stejném místě.


Potápět se a vidět kladivouny je ohromující okamžik, jako když odhalíte tajemství, která vycházejí z hlubin. Nejlepší potápěčské oblasti, kde se s nimi můžete setkat, jsou kolem Daphne Major a Daphne Minor.2. Pozorování želv sloních na ostrově Santa Cruz


Želvy dorazily na Galapágy na naplaveném dříví z jižní Ameriky. Na různých ostrovech se jich vyvinulo 15 druhů, z nichž každý má krunýř ve tvaru, který odpovídá sopečné struktuře ostrova.


Na Santa Cruz narazíte na desítky divokých želv, které se pasou a odpočívají. Jsou mnohem větší a rychlejší, než byste čekali. A čím déle je sledujete, tím neobvykleji se chovají.


Po setkáních na ostrově, navštívíte centrum želv Fausto Llerena, kde můžete vidět různé poddruhy. Byly sem přivezeny jako součást šlechtitelského a konzervačního programu, přesto zůstávají divoké.3. Privátní plavba katamaránem po Galapágách


Nejlepší způsob, jak objevovat Galapágy, je soukromý katamarán a itinerář, který lze přizpůsobit Vašim zájmům. Průvodce-přírodovědec Vás provede po zemi i po moři.


Každá plavba po Galapágách, dokonce i soukromá, se musí držet pevného plánu. Tím se zabrání přeplněnosti na stanovištích volně žijících živočichů a pomůže se plně zachovat jedinečná příroda. Při jakékoli skupinové plavbě nemáte nad itinerářem kontrolu. Pokud jde o soukromou plavbu, Váš travel designer Vám pomůže vytvořit trasu, která odpovídá Vašim zájmům.


Od výjimečných míst pro potápění na severu po nejlepší místa na kajak nebo šnorchlování, ukáže Vám všechna nejlepší místa na pozorování lachtanů, ptáků a plazů. Vytvořte si vlastní verze Galapág.4. Túra s průvodcem na vulkán Pichincha


Vulkán Pichincha se tyčí vysoko nad městem Quito. Je to úžasné místo k obdivování města, přístupné prostřednictvím lanovky, Z vrcholu můžete obdivovat, jak se město rozšiřuje údolím, pod stíny zasněžených hor.


Jízda lanovkou je populární zážitek, často kombinovaný s prohlídkou města po příletu do Ekvádoru. Ale pro více unikátní zážitek, pro Vás travel designer může zařídit zvláštní povolení pro výstup na vulkán.


Malá stezka Vás zavede na vrchol, téměř 5 000 metrů nad městem Quito.5. Plazí safari na ostrově San Cristobal


Puerto Baquerizo Moreno je hlavním městem Galapág a také jedním ze dvou letišť. Městem prochází nejméně polovina všech výletů, ale nejedná se pouze o nudný přechod. Místní průvodce Vás vezme na safari plazů, ideální zážitek na začátek nebo konec Vašeho pobytu na Galapágách.


Obdivujte želvy sloní v rezervaci, kde se tito pozoruhodní plazi pohybují úžasnou rychlostí. Je úžasné, jak rychle může želva zmizet v trávě!


Ještěrky lávové lemují stezku stejně jako obrovští leguáni, kteří se zkušeně maskují ve skalách. Po safari se můžete zastavit v návštěvnickém centru Národního parku Galapagos, které poskytuje pohled do historie ochrany od Darwina až do současnosti.
8 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše