5 nejlepších zážitků v Guatemale

1. Východ slunce v NP Tikal (před otevřením parku)


Impozantní chrámy v NP Tikal, jsou obzvlášť působivé za úsvitu, když slunce stoupá zpoza obzoru a barví jejich zdi růžovým a oranžovým světlem.


Vstupte do parku před všemi ostatními a procházejte temnou džunglí s Vaším soukromým průvodcem. Spatříte jasné oči jelenů a tapírů, jak se skrývají mezi stromy. Poslouchejte, jak váš průvodce vypráví o historii starověkého města, které bylo na svém vrcholu téměř před 2 000 lety.


Stoupáte po schodech chrámu IV, obloha se rozjasňuje a písně momotů trpasličích a žluv probouzí deštný prales. Podívejte se, jak se ostatní chrámy mayského města koupou v prvních paprscích vycházejícího slunce, než sestoupíte a prozkoumáte je za denního světla.2. Vyhlídkový let helikoptérou nad guatemalskými vulkány


Stejně jako většina Střední Ameriky je i přírodní krása Guatemaly zvýrazněna četnými sopkami. Vzlétněte na oblohu a prohlédněte si je v jejich celé ohnivé slávě.


Vaše helikoptéra poletí kamkoli budete chtít. Možná nad Acatenangem a Fuegem, dvěma sousedy poblíž Antiguy. Každý z nich se zvedá do téměř 4000 metrů a Fuego, nižší z nich, je jednou z nejpravidelněji vybuchujících sopek na světě.


Pacaya je další působivá možnost. Zatímco její vrchol je o více než kilometr níže než vrcholy Fuego a Acatenango, Pacaya se od šedesátých let probouzí častěji - včetně několika epizod, kdy zasypala popelem i téměř 50 km vzdálené Guatemala City.


Ze vzduchu můžete spatřit jak běsnění geologických sil utvářelo guatemalskou krajinu.3. Mayský rituál v Iximche


Iximche bylo mayské hlavní město založené pouhých pár desetiletí před příjezdem Španělů a neštovic, které nakonec zničily mayskou říši.


Městská náměstí, pyramidy a kurty na míčové hry tu stále zůstávají a poskytují představu o tom, jak tito lidé žili. Místní obyvatelé stále používají obřadní náměstí archeologická naleziště k provádění rituálů dodnes.


Připojte se k těmto moderním Mayům při rituálu v troskách města, což je zážitek, který spojuje minulost s přítomností a oživuje historii. Nejedná se o typicky turistický zážitek. Je to pozvání do vyvíjejícího se mayského světa.4. Objevování vesnic podél jezera Atitlan


Pociťte tepot Lago de Atitlán na této komplexní a rozmanité prohlídce jezera a několika jeho vesnic.


Přejeďte lodí po modro-zelených sopečných vodách až k vesnici Tzununa, odkud budete dál pokračovat na horském kole.


Šlápněte do pedálů a vydejte se rozlehlou plantáží, řadami kukuřice, rajčat a kávy po úpatích sopek k San Marcos, San Pablo la Laguna a San Juan la Laguna.

Poté se vydejte lodí do Santiaga Atitlán a udělejte si pěší prohlídku města, poznejte místní historii, prohlédněte si textilní a další díla místních řemeslníků a navštivte oltář místního božstva Maximona.5. Objevujte pacifické pobřeží z koňského hřbetu


Vnímejte vítr vanoucí z Tichého oceánu. Zaposlouchejte se do vln tříštících se o pobřeží. Držte se otěží, když Váš kůň cválá podél slavné pláže Monterrico s černým pískem.


Toto je ten zážitek, o kterém se sní - nic než jen pusté pobřeží a smysl pro svobodu.


Prozkoumejte tichomořské pobřeží Guatemaly při privátní jízdě na koni. Dozvíte se mnoho o této oblasti a úsilí místní rezervace na ochranu mořských želv.


Pokud je to váš první zážitek s jízdou na koni, průvodce Vás provede klidným klusem. Pokud se na to cítíte, zrychlete a nechte svého koně pádit po černém sopečném písku.10 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše