5 nejlepších zážitků v Keni

Aktualizováno: 28. kvě 2020Keňa vzbuzuje pocit divoké krásy Afriky. Dunění kopyt pakoňů ženoucích se přes Masaai Mara, leopardi lenošící v korunách stromů a sloni v kontrastu se zasněženým vrcholem Kilimandžára. Ponořte se spolu s námi do africké divočiny a života jejích obyvatel.


1. Sledování lvů a leopardů v Národním parku Meru


Domorodci v Keni mají výjimečný vztah k divokým zvířatům ve svém okolí. Je to vztah založený na křehké rovnováze mezi lovcem a kořistí.

Dnes proto mohou, s pomocí moderních technik, naplno využít své vrozené stopovací schopnosti. Spojte se s nimi a staňte tváří v tvář velkým východoafrickým kočkám v jejich přirozeném prostředí. Dostaňte se doslova na dosah těchto šelem a poznejte jejich chování v krajině nedotčené časem.2. Procházka po Národním parku Maasai Mara s průvodci z kmene Masajů


Opusťte bezpečí Land Cruiseru a zažijte vzrušení, které Vám nabízí procházka buší. Masajští válečníci, kteří po staletí žijí v těsné blízkosti zvířat Národního parku Maasai Mara, Vás povedou a budou chránit.

Stopujte zvířata podle letmých známek, které za sebou zanechala - otisk kopyta žirafy, chomáč srsti z pakoně zachycený na trnech keře...

Přikrčeni ve vlnící se trávě se přibližte k pasoucím se zvířatům na vzdálenost jen několika metrů. Z buše vylétají ptáci a usedají do korun akátů nad Vámi... Rostliny tu neslouží jen jako krmivo pro stáda, ale také jako stavební materiál a léky pro Masajce.3. Leopardí Safari v Mara Naboisho


Je tajemnější než slon, je těžší ho vystopovat než lva a je mazanější než oba dva... Zpovzdálí se ozývá varovné vrčení matky cenící zuby a výkřiky jejího hrajícího si mláděte.

Mara Naboisho se rozkládá na 50.000 akrech nedotčené divočiny v oblasti Maasai Mara. Je zde větší hustota divokých zvířat než v sousední Maasai Mara a také mnohem větší šance zahlédnout leopardy při kojení svých mláďat.

V oblasti je méně aut, a proto se sem matky uchylují, aby zde vychovaly svá mláďata. Vydejme se je společně vypátrat...4. Nosorožec dvourohý - Privátní safari Ol Pejeta


Poznejte blíže jedno z nejvzácnějších zvířat na planetě, pozorujte nosorožce dvourohé v jejich přirozeném prostředí. Společně objevíme co dělá tato majestátní zvířata tak vzácnými a proč je důležité je zachránit pro příští generace.


Ol Pejeta je největší rezervací pro nosorožce dvourohé ve východní Africe. Je domovem více než stovky těchto kriticky ohrožených zvířat. Před pytláky, kteří se snaží zbohatnout na prodeji jejich rohů, které mají cenu 60.000 USD, je proto 24 hodin denně chrání vycvičení strážci.
5. Let horkovzdušným balónem nad Maasai Mara


Nad savanou vychází slunce. Do balónu proudí horký vzduch než se pomalu zvedne k nebi. Nastal čas prohlédnout si nádheru Maasai Mara z ptačí perspektivy...


Nechte se neslyšně unášet nad nekonečnými pastvinami. Obdivujte putující stáda pakoňů a s úžasem sledujte volně bloudící slony pod Vámi. Sneste se zpět na zem a vychutnejte si bohatou snídani obklopeni lehce se vlnícími pláněmi plnými života.
6 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše