5 nejlepších zážitků v Kolumbii

1. Vyhlídkový let nad pohořím Sierra Nevada a karibským pobřežím


Leťte vysoko nad velkolepým karibským pobřežím a pohořím Sierra Nevada. Neexistuje exkluzivnější způsob objevování severní Kolumbie, zejména husté oblasti džungle, která zůstává návštěvníkům nedosažitelná.


Jakmile odletíte z Cartageny, spatříte neuvěřitelnou krajinu níže, jak se proměňuje z písečného pobřeží a čisté tyrkysové vody na svěží, zelené a zvlněné vrcholy.


Skutečným vrcholem letu jsou působivé starověké terasy a plošiny osady Teyuna známé jako Ztracené město uprostřed Sierry Nevady (jediným dalším způsobem, jak se s těmito starodávnými ruinami setkat, je čtyřdenní pěší túra).


Cestou zpět do Cartageny si odpočinete na malebných plážích národního parku Tayrona.2. Výlet lodí do kolumbijské Amazonie


Při plavbě po vodách národního parku Amacayacu se můžete zcela odevzdat ohromující Amazonii. Zaposlouchejte se do nepřetržitého švitoření ptáků a bzučení hmyzu v hustém deštném pralese. V korunách stromů se ozývají opice. Obdivujte různé druhy rostlin, z nichž mnohé jste ještě nikdy neviděli.


Na tomto pohodovém soukromém výletu lodí, Vám průvodce vysvětlí, co kolem sebe vidíte a slyšíte. Neexistuje důvěrnější způsob, jak ocenit všechny poklady a zvuky kolumbijské Amazonie.3. Privátní ochutnávka kávy a kakaa - El Caimo


Starověké civilizace Latinské Ameriky znaly zázračné účinky kakaa a kávy. V rámci tohoto zážitku si můžete pochutnat na jídle bohů během soukromé ochutnávky kolumbijských zemědělských produktů.


Objevíte jejich původ a dozvíte se o kultivačním procesu od sklizně až po pohár. Budete se procházet po polích, pražit zrna a naučíte se, jak hodnotit nezpracovanou kávu.


Zjevným vrcholem je pak samotná ochutnávka. Ochutnáte různé druhy kávy, od tradičních až po komerční odrůdy. Pak si můžete pochutnat na tradičním kolumbijském horkém kakau, podávaném s čerstvým sýrem.4. Zatančete si salsu v Cali


Cali je bijící srdce „země tisíce rytmů“. Když vstoupíte do jednoho ze známých městských klubů, uslyšíte dokonale smíšené zvuky latinského jazzu vyzařující z dvaceti členného orchestru. Je to skvělé místo, kde nasajete taneční kulturu Cali.


Chopte se drinku a nechte se unášet hudbou. Pozorujte místní, jak ladně plují po tanečním parketu. Pokud dokážete sebrat odvahu, připojte se k nim a užijte si noc salsy a jazzu, a beznadějně se zamilujte do tohoto rozjařeného města.


Celý večer Vás bude provázet místní průvodce, aby Vám vysvětlil kulturní nuance a ukázal Vám kam stojí za to jít.5. Privátní prohlídka Bogoty


Až budete procházet dlážděnými ulicemi čtvrti La Candaleria v Bogotě, budete překvapeni zářivými barvami. Živá koloniální architektura propojená s imaginativním pouličním uměním vytváří opojný labyrint uliček.


Se soukromým průvodcem se proniknete za jasné exteriéry a navštívíte také některé z nejvýznamnějších historických památek v sousedství. Komplikovaný interiér kostela Santa Clara a impozantní náměstí Bolivar lemované důležitými politickými budovami jsou srdcem historické čtvrti koloniální éry města.


Existuje mnoho místních tajemství, která můžete objevovat, když se s průvodcem vydáte mimo vyšlapanou cestu.10 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše