5 nejlepších zážitků v Kostarice

1. Sledování velryb a delfínů v Sierpe


Legendární biologická rozmanitost Kostariky nekončí na pobřeží. Vydejte se na moře a poznejte jeho obyvatele.


Nechte se postříkat vodou a žasněte nad akrobacií samice keporkaka, když drží ocas nad hladinou, těsně než se ponoří, aby našla místo, kde by mohla porodit své mládě.


Tato celodenní tour poskytuje dostatek příležitostí k pozorování různých druhů velryb a ještě více delfínů.


Ač se tato stvoření zdají být mocná, někteří z nich - včetně keporkaků - jsou ohroženi. Navštivte jejich přirozené prostředí, podívejte se na ně ve volné přírodě a oceníte křehkou krásu, díky které je tato oblast tak výjimečná.2. Návštěva Kekoldi, domorodé rezervace v Puetro Viejo de Talamanca


Kekoldi je důležitou rezervací pro domorodé obyvatele Bribri. Zahrnuje přes 8 500 akrů deštného pralesa.


Průvodci Bribri Vás přivítají ve svých domovech a představí Vám jejich způsob života.


Projděte se džunglí a absorbujte ji očima domorodých obyvatel regionu. Sbírejte léčivé rostliny, sledujte zpracování kakaa a naučte se, jak se vyrábí vlákno z divokých rostlin.


Poslouchejte, jak domorodci vysvětlují své snahy o ochranu přírody, včetně chovu ohrožených zelených leguánů. Toto úsilí vyvíjejí od počátku 90. let, ve snaze bojovat proti vyhynutí místních druhů, a od té doby vypustili do volné přírody přes 30 000 leguánů.3. Celodenní plavba na jachtě, Tortuga Island


Ostrov Tortuga je malebný kousek země, jedinečně krásný, dokonce i ve srovnání s kostarickým rájem. Představte si čistou vodu a dokonalé pláže s bílým pískem.


Vyrazte na své luxusní jachtě z poloostrova Nicoya a sledujte, jak Tortuga roste na obzoru, zatímco Vaše loď přejíždí po průhledné vodě. Pozorujte mořské želvy plující pod Vámi mezi rybími hejny.


Jakmile přistanete, Vaše posádka připraví hostinu na pláži formu bufetu. Poté si užijte den absolutního volna, opalování a koupání na pláži, který do puntíku splní vše, pokud jde o tradiční představy o rajském ostrově.4. Noční procházka džunglí v národním parku Manuel Antonio


Zkoumání džungle ve dne poskytuje přístup pouze k polovině podívané.


Seznamte se s kostarickou noční divočinou v Amphibian Aquatic Garden. Toto útočiště chová místní druhy v jejich přirozeném prostředí a poskytuje tak vědcům a návštěvníkům příležitost ke studiu těchto tvorů.


Podívejte se na téměř nepolapitelného kynkažu, listovnici červenookou, rosněnku průsvitnou, pásovce a další zvířata, která pravděpodobně nebudete ve dne vidět. Zjistěte více o chování a zvláštních adaptacích, které jim umožňují vzkvétat, zatímco zbytek džungle spí.5. Túra podél řeky Rio Celeste v národním parku Tenorio Volcano


Se svou ikonickou mléčně tyrkysovou vodou, několika horkými prameny a impozantním vodopádem, patří Rio Celeste k největším lákadlům národního parku Tenorio Volcano. Váš průvodce Vás povede parkem podél jejího toku.


Naučte se, jak se přírodní hliník, křemík a kyseliny kombinují a dodávají vodě nebeský odstín. Projděte oblasti řeky, které v místech, kde vyvěrají horké sopečné prameny, doslova bublají.


Vaše kouzelná túra vrcholí u velkého vodopádu. Zatímco koupání v řece je na území parku zakázáno, můžete si po výletu odpočinout v nedalekém horkém prameni.

33 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše