5 nejlepších zážitků v Maroku

Aktualizováno: 28. kvě 2020

1. Jízda na velbloudech a piknik na Sahaře, Zagora, M'hamid


Měkké písečné duny Sahary leží v očekávání, když se vydáváte mezi jejich mystické vrcholky. Ze hřbetu velblouda se panoramatické výhledy zdají být nekonečné. Projíždíte krémově zbarvenou podmanivou krajinou...

Dorazíte do posvátné oázy „Oum Laalag“ na okouzlující oběd pod palmami. Vychutnejte si gurmánské marocké jídlo v příjemném stínu, popíjejte uklidňující čaj a dejte si čerstvé sladké datle.


Posaďte se a užívejte si klid, protože jakmile jste jednou v dunách, není nic jiného než písek.2. Kurz vaření, Marrákeš


Experimentujte s nejlepšími marockými příchutěmi v úžasném kurzu vaření v Marrákeši. Je to světově proslulý workshop, jehož cílem je prohlubovat a vylepšovat Vaše kulinářské dovednosti, ať už jste amatér nebo profesionál.


Váš "dada", neboli místní šéfkuchař, Vás vřele přivítá ve své kuchyni a Va se budete cítit jako doma. Naučíte se vše o exotickém koření a získáte exkluzivní přehled nejklasičtějších kuchyních v zemi i o tom, jak správně připravit tradiční marocký chléb


Jakmile je vše hotové, můžete si sednout a užít si to, co jste vytvořili. Barevný set tří chodů chutných jídel a pohodlného stolování, s volitelným párováním marockých vín, která ještě více podtrhnou chuť vašeho jídla..3. Soukromá prohlídka města, Marrákeš


Město srdce a duše uzavřené v růžových zdech. Zažijte okouzlující kulturu starověké marocké metropole a soukromou prohlídku mnoha jejích pokladů.


Představte si ztracené hrobky a zastrčená muzea, když se vzduchem nese svolávání k modlitbě. Nechte se jeho ozvěnami vést k mešitě Koutoubia, Odtud je Djemaa el Fna, uznávané jako jedno z největších náměstí v historii, jen kousek pěšky. Sledujte, jak trh ožívá, když se obloha mění v soumrak.


Užijte si jeho chaotickou krásu plnou šílenství a světla a stravte večer touláním se tržištěm. Je to okouzlující konec dne, kdy zvuky zaříkávačů hadů a vyprávějících obchodníků splynou do jednoho.4. Celodenní sokolnictví v Marrákeši


Marocký sokol, mocný dravec a mistr letu, je stejně divoký jako působivý. Seznamte se s strážci tohoto mocného tvora při exkluzivním setkání s kmenem Kwassem.


Sledujte, jak tito hrdí dědici marockého sokolnictví, předvádějí demonstrační let. Pozorujte vysoko letící jestřáby a nízko letící orly. Je to šance, jak tyto dravé ptáky poznat, a dozvědět se více o jejich místní historii.


Poznejte, jak kmen využívá svou loveckou zdatnost, a poté se na vlastní kůži přesvědčte, jaké to je, když se člen tohoto okřídleného hejna pohodlně usadí na vaší paži.


5. Let helikoptérou nad Marrákeší nebo Saharou


Stoupejte oblohou a sledujte, jak se před vámi otevírá pohled na překrásné terakotové zdi. Zmenšující se tržnice rudého města pulzuje pod Vámi, to barevné centrum plné kultury a života.


Vydejte se směrem k palmovým hájům, kde se palmy táhnou několik kilometrů. Prašná země a tiché prostory, jsou úplným kontrastem k rušné Medině. Hrdé vrcholy Vysokého Atlasu se pomalu objevují, jak stoupáte nad pouští a městem.


Nebo se rozhodněte pro let nad Saharou. Obdivujte rozlehlost této krajiny, zatímco klouzáte nad vrcholy vysokých dun nekonečného písku.3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše