5 nejlepších zážitků v Mozambiku

Aktualizováno: 28. kvě 2020

1. Šnorchlování s mantami a žraloky obrovskými v Tofo


Představte si scénu. Jen Vy a teplé vody Indického oceánu u pláže Tofo. Spolu s obry hlubin...


Tofo je jedno z mála míst na světě, kde je možné šnorchlovat s největším žijícím zástupcem žraloků na světě - stále více ohroženým žralokem obrovským. Žralok obrovský dorůstá až do úžasných 14 metrů, a jeho ladné pohyby se dají srovnat s elegantním pohybem mant, jejichž rozpětí křídel může být až sedm metrů.


Jedná se privátní zážitek a kapitán nepovoluje žádné skupinové šnorchlování, aby bylo zajištěno, že ve vodě budete jen Vy, manty a žraloci obrovští.2. Maputo special reserved day safari


Nedotčená divočina na jižním pobřeží Maputo Bay. Jedná se o rezervaci se stále rostoucí populací volně žijících živočichů, a to díky společnému úsilí o ochranu a boj proti pytláctví nadace Peace Parks Foundation.


Naleznete zde tisíce jednotlivých zvířat, představujících desítky druhů. Sloni spásají trávníky ve stádech čítajících až sto kusů. Hroši si užívají bažiny a mokřiny spolu s krokodýli. Žirafy a antilopy hasí žízeň na březích jezer. Dugongové zase obývají pobřežní mělčiny.


Rezervace je, mimo jiné, proti pytláctví chráněna helikoptérou s rychlou reakcí.
3. Plavání s koňmi na mozambickém pobřeží


Jízda na koni napříč mozambickou pobřežní krajinou lesa, přes duny a po pláži je jedna věc. Plavat s nimi, jako jeden, v teplých mělčinách je něco docela jiného.


Na koni bez sedla se ponoříte společně do vln. Voda sahá až k bokům Vašeho zvířete. Postupujete podél linie tohoto krásného pobřeží, přičemž si užíváte jeho pláží, lesů a nádherných tradičních osad.


Takováto jízda na přesahuje vše, co můžete dělat jinde. Ale to je Mozambik, a zde byste vždy měli očekávat neočekávané.


4. Mozambické pobřeží a souostroví Bazaruto - let vrtulníkem


Křišťálově čisté vody, které se třpytí na jasném slunečním světle. Dlouhé úseky písku neporušené ničím jiným než stopami hnízdících ohrožených želv. Sytě zelené lesy, kde žije asi 140 různých druhů ptáků.


Vnímejte krásu mozambického pobřeží Indického oceánu během letu vrtulníkem. Podívejte se, jak ostrovy pod Vámi vystupují z azurové modři, a objevte krajinu, kterou prozkoumá jen skutečně málo lidí.


Vyhlídkový let vrtulníkem Vám poskytne dokonalý pohled na místo patřící na seznam světového dědictví.5. Prohlídka historického centra města Inhambane


Nasajte klidnou atmosféru centrálního Inhambane a poznejte dlouhou historii jedné z nejstarších osad na mozambickém pobřeží.


Zajděte si na rušný trh a povídejte si s prodavači a místními obyvateli. Odpočiňte si ve stínu nádherného náměstí a diskutujte o tom, co se zde stalo.


Procházejte se po pobřežní promenádě, zatímco pod vlnami leží zřícenina hradu. Obdivujte přímé linie architektury z počátku dvacátého století. A nakonec vystoupejte po vratkých žebřících 170 let staré věže katedrály, odkud si můžete užít výhled na město.3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše