5 nejlepších zážitků v Tanzánii

1. Sledování šimpanzů v NP Mahale Mountains


Když trekujete v pohoří Mahale, nastane chvíle, kdy se čas zastaví. Šimpanz na Vás zírá, přemýšlí a uvažuje. V jeho očích je poznání a Vy víte, že je to okamžik, který vás nikdy neopustí.


Nyní se objevuje další. Brzy Vás obklopí celá tlupa. Jedí, hrají si, povídají a užívají si den. Někteří jsou nad Vámi, jiní prozkoumávají les kolem Vás. A není tu nikdo jiný než průvodce a Vy.


V národním parku Mahale Mountains se vydáte za skupinou šimpanzů, která je zvyklá na lidskou přítomnost, ale zkušenost je vždy divoká, protože vstupujete do jejich říše.2. Let horkovzdušným balónem nad pastvinami Serengeti


Z horkovzdušného balónu získáte nejlepší pohled na stěhování stád a můžete rozeznat pasoucí se stáda pakoňů a zeber. Můžete také sledovat slony a žirafy, jak se potulují po otevřených pláních.


Vše začíná za úsvitu, balón se plní vzduchem a slunce označuje horizont. Nádherné barvy osvětlují pastviny. Unášeni větrem si vychutnáváte ten nejlepší let horkovzdušným balónem, jaký můžete v Africe zažít.


Po přistání Vás čeká snídaně se šampaňským a poté jiná perspektiva. Všechna zvířata, která jste sledovali z výšky, nyní vyrazíte sledovat při ranní jízdě rezervací.3. Vícedenní safari v Serengeti


Tráva, všude... Lvi lenošící v trávě. Pakoně na míle rozptýlení po pastvinách. Zebry namačkané k sobě, černá a bílá hmota kontrastující s trávou.


Vítejte v Serengeti, V místě, kde volně žije více velkých savců, než kdekoli jinde na planetě. Je to obrovská pastvina, takže jeden den Vám nebude stačit. Na tomto vícedenním safari budete sledovat dravce, pronásledující gazely a pakoně po celé rozloze tohoto nádherného místa.


Počítejte s tím, že uvidíte velké kočky vícekrát denně. Plus žirafy, buvoly, slony a mnoho dalších. V tak nebezpečném teritoriu nemůžete opustit své vozidlo, ale můžete strávit dva až tři dny ponořeni do největšího safari ze všech.4. Výstup na Kilimanjaro


Nejvyšší hora Afriky čeká. Její zasněžený vrchol se třpytí nad východoafrickými pláněmi. Opice hlídají její svahy. Tato dávná sopka je nejvyšší volně stojící hora na planetě.


Výstup Kilimandžáro Vás zabere nejméně sedm dní (kratší trasy mají nízkou úspěšnost kvůli výškové nemoci). Během tohoto privátního výstupu vystoupáte až na 5 895 metrů a budete stát na vrcholu Afriky, na vrcholu světa.


Veškerou výstroj nesou nosiči a tábory jsou pohodlné, ale ne luxusní. Luxus zde pochází z výzvy a nenapodobitelnosti toho, kde jste.5. Plavání s delfíny v Kizimkazi


Tři delfíni blázní ve vodě, před Vašima očima provádí piruety. Kroutí se a točí, a pak mizí v hlubinách. Plavte s nimi za úsvitu ve vodách Kizimkazského zálivu.


Pořád je slyšíte, i když jste pod vodou. Nastupte zpět do člunu a sledujte je na jiné místo, kde opět skočíte do moře užijete si ještě více zábavy.


Jedná se o divoké delfíny. Pokuste se dotknout jednoho a oni snadno a elegantně odplavou. Plavání s divokými delfíny není mořský svět. Je to vzácný vhled do světa delfínů a fantastické spojení s pozoruhodnými tvory.21 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše