5 nejlepších zážitků v Turecku

Aktualizováno: 27. srp 2020

1. Let balónem nad Kappadokií


Vzduch je plný příslibů, zatímco Vy jste pohodlně usazeni koši, nafouknutý balón se zvedá nad hlavou jako barevná křivka proti obloze. O chvilku později cítíte, jak se jemně zvedáte ze země.


Bez námahy se vznášíte, stoupáte výš k vrstvě mraků, bílé, nadýchané a příliš zvoucí. Nebe se táhne před Vámi a slunce začíná stoupat. Svět dole se zdá nekonečný a velmi daleko.


Prolétáte scénou ze snu a stoupáte nad známé pohádkové komíny. Výhled na krajinu, posetou klidnými údolími a dalšími balóny, nezklame, Po sestupu na Vás čeká šumivé šampaňské a bohatá snídaně formou bufetu.2. Let helikoptérou nad Istanbulem


Zažijte příběh Istanbulu z nebe, kde výhledy odhalují město rozprostřené na dvou kontinentech. Z výšky vypadají památky Istanbulu jako řada drahokamů zasazených do země a zářících ve svitu historie. Jedná se o privátní let vrtulníkem nad zemí bohatství.


Dopřejte očím pohled na věčné panorama, domov okouzlujících ulic a legendárních kulturních památek. Miniaturní Modrá mešita a Hagia Sophia Vás zdraví, úchvatné minarety se natahují až do nebe. Vznášejte se nad živými obchody Velkého bazaru na fascinující cestě plné nadšení a radosti.3. To nejlepší z Kappadokie


Vaše cesta po nejkrásnějších památkách Kappadokie začíná návštěvou Goreme Open Air Museum. Odhalte nadčasové fresky a úchvatně vytesané kostely při průzkumu tohoto jedinečného dědictví.


Čeká Vás historická vesnice Cavusin a pohádkové komíny z Pasabagu. Projděte se věky a odhalte příběh země. Vstoupit do scény jako z pohádky a ztraťte se v půvabu této staré a magické oblasti.


Užijte si intimní oběd v Avanosu, kde lze uspořádat také workshop na tradiční tureckou keramiku.4. Křesťanské dědictví Kappadokie


Kappadokské kostely vyprávějí svůj vlastní příběh. Po celá staletí tyto charismatické struktury nesou příběh křesťanského dědictví, které kdysi v regionu existovalo. Je to soukromá prohlídka, která Vás vezme hluboko do minulosti tohoto hrdého a prastarého národa.


Sami odhalte tajemství a prozkoumejte tyto svatostánky, z nichž některé pocházejí z doby římské.


Objevte jejich interiéry a nechte ožít historii. Izolované a zapomenuté, tyto rustikální exteriéry a stará sídla jsou skutečným svědectvím o působivé a neustále se měnící kultuře Turecka.5. Istanbul - prohlídka starého města


Příběh Istanbulu přesahuje čas. Domov pestré kultury plný uměleckých tradic. Objevte kouzlo a tajemství města na cestě po jeho nejcennějších scenériích.


Zdi starého města nabízejí labyrint historie a architektonické potěšení. Vstupte do Hagia Sophia a uvidíte její transformaci z první ruky. Od katedrály po mešitu a nyní muzeum je samotná budova pohledem do hrdé minulosti země.


Buďte svědky krásy Modré mešity s jejími slavnými minarety a složitě zdobeným interiérem. Odhalte, co zbývá z Hipodromu Konstantinopole a ruchu Velkého bazaru. Očekávejte smích a historické anekdoty od místního průvodce, když Vám bude odhalovat tajemství této zajímavé země.23 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše