5 nejlepších zážitků ve Finsku

Aktualizováno: 28. kvě 2020

Dovolená ve Finsku je příležitostí zakusit spoustu nových zážitků. Svezte se psím spřežením, projíždějte se krajinou za polárním kruhem na sněžném skútru nebo si vyzkoušejte, jaké to je řídit závodní auto na ledu. Expedice Vás zavedou na místa, která spatřilo jen velmi málo návštěvníků, na místa jež se s každým ročním obdobím zcela promění. Vícedenní výpravy Vám dají možnost zažít to, po čem toužíte, v oblastech zcela odříznutých od světa.


1. Naučte se řídit na ledu s mistrem světa v rallye


Jedinečná a bezkonkurenční šance si zajezdit ve vysokých rychlostech na ledu pod dohledem zkušeného mistra světa v rallye.


Poté, co obdržíte to nejlepší školení z pokročilé techniky rallye jízdy, budete mít možnost předvést své umění na ledových okruzích. A není to jen o vzrušení z jízdy. Máte jedinečnou šanci chopit se volantu a z první ruky tak pocítit, jaké to je ovládat tyto monstrózní stroje.


Tohle není nic pro slabá srdce, tohle je prvotřídní zážitek z jízdy finskou divočinou.


2. Celodenní Aurora Husky Safari


Není to jen pár hodin, ani se nemusíte uvázat na několik dní... Celodenní Husky tour Vám přesto poskytne dostatek času, abyste mohli nasát atmosféru arktických scenérií a nezačali se nudit.


Husky tour začíná na farmě, kde se dozvíte mnohé o životě a zvycích těchto nádherných psů. Teď už zbývá jen podrbat své spřežení za ušima, poplácat je po břiše, a můžeme vyrazit...Vydáte-li se na Husky tour, zažijete pocit ponížené bezvýznamnosti, obklopeni tichem, které dokáže vykouzlit jen zasněžená krajina.


Zažijte pocit klidu z nekonečného klouzání saní po sněhu a vzrušení při náhlém pohledu na ohromující polární záři.3. Vícedenní zážitek v Národním parku Oulanka


Budete trávit noci v divočině, procházet kaňony a zdolávat peřeje. Máte dostatek odvahy naskočit do raftu a projet nemilosrdnými vodními proudy do dalšího tábora v divočině?


Domovem medvědů hnědých Vás provede profesionální průvodce. Budete je zde pozorovat v jejich přirozeném prostředí a obdivovat jejich chování na svobodě.4. Putování za polární září - sobí safari


Pojďte strávit několik hodin na saních tažených soby při hledání oslnivých polárních září. A poznejte, že soby jsou mnohem víc, než jen Santovy přátelé.


Sobí spřežení Vás proveze pustými lesy Laponska a ukáže Vám tu pravou divočinu. Váš privátní průvodce, který se živí jako profesionální pastevec sobů, Vás seznámí s tím, jak se soby chovají, jak se cvičí a jak se o ně pečuje.


Zavřete oči a zaposlouchejte se do zvuků zvonků, zatímco sáně kloužou po sněhu pod Vámi. Na chvilku snad i uvěříte, že jedete se samotným Santou...5. Dvoudenní toulky arktickým Finskem


Autentická tour, která Vás povede po zemi i po vodě (někdy zamrzlé), a to všemi způsoby dopravy, které Finsko nabízí.


Cesta z Rovaniemi Vás zavede do arktické krajiny zázraků a tajemna. Nejdříve cesta na saních tažených soby, potom Vás čeká husky safari, kde strávíte odpoledne s těmito úžasnými psy. Po přenocování v chatě uprostřed divočiny se vydáte na plavbu ledem přes Botnický záliv. Za dva dny se z Vás stane autorita ve věcech Arktidy.10 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše