5 tipů na ubytování v Keni

Aktualizováno: 28. kvě 2020

1. Mara Plains Safari Camp

Mara Plains Safari Camp se nachází na odlehlém místě mezi říčními lesy v soukromé rezervaci Olare Motorogi. Nabízí tak možnost prozkoumat rozmanitou krajinu této oblasti bez davů..


Relaxujte v prostorech překypujících koloniální vznešeností zatímco mezi stromy všude kolem Vás prochází stáda. Užívejte si panoramatické výhledy na okolní pláně z otevřených soukromých teras.


Mara Plains Safari Camp nabízí pouze sedm stylových stanových apartmá, což z něj dělá ideální místo pro hosty toužící po opravdové samotě a poznání divů přírody v Maasai Mara.2. Elewana Loisaba Tented Camp


Odpočívejte v bazénu, před večeří si vypijte koktejl v prostorách salónku. Vychutnejte si vynikající kuchyni ze stolů osvětlených lucernami.

Z velkolepého srázu shlédněte dolů na centrální keňské pláně. Naplno si užijte odloučení, které Vám poskytne stanový kemp se pouhými 12 apartmá.


Radujte se z kilometrů a kilometrů nerušených výhledů, které se táhnou až k Mount Kenya, druhé nejvyšší hoře kontinentu. Ale především se těšte na obrovský počet volně žijících druhů v této privátní rezervaci.3. Sasaab Camp in Samburu


Pro zajištění maximální míry soukromí, jsou všechna apartmá umístěna na nízkém hřebeni na břehu řeky Ewaso Nyiro. Apartmá mají doškové střechy a nenápadně tak zapadají do okolní krajiny privátní rezervace Westgate Community a nabízí překrásné výhledy na majestátní pláně Samburu.


Obloukové otvory dveří a velké čtyřsloupové postele vytvářejí atmosféru arabsko-svahilského prostředí. Odpočiňte si s knihou v velkém společenském salonu. Nechte o sebe pečovat v lázních nebo se osvěžte ve svém soukromém bazénu, než se připojíte k ostatním hostům, abyste si užili drink při západu slunce.4. Elsa's Kopje Safari Camp


Jeden ze dvou butikových lodgí v Národním parku Meru. Na vyvýšeném místě na Mughwango Hill se nachází hrstka individuálně zdobených chat, které nabízí překrásné panoramatické výhledy k Mount Kenya.


Prostor zhruba 215 000 akrů je zárukou soukromí. Skvrnité louky, říční lesy a polopouštní oblasti poskytují domov 60 nosorožcům dvourohým, hyenkám hřivnatým, kudu malým, slonům, lvům a více než 400 druhům ptáků.


Elsa's Safari Camp, pojmenovaný po lvici Else, kočičí hvězdě filmu Volání divočiny (Born Free), Vám poskytne klidný a romantický pobyt přímo v srdci parku považovaného za park s nejrozmanitějším zastoupením druhů ve východní Africe.5. Giraffe Manor, Nairobi


Podělili jste se někdy o snídani s žirafou Rothschildovou? Na výstižně pojmenovaném "Žirafím panství" místní stádo žiraf strká své dlouhé krky otevřenými okny do domu při hledání dobrot, aby pak nenápadně zmizelo ve 140 akrech původního lesa.


Giraffe Manor, který vyvolává představy anglického vesnického sídla, je exkluzivní butikový hotel v němž je ruch centra Nairobi jen vzdálenou představou. Je to místo, kde se 12 akrů soukromých zahrad přirozeně prolíná s okolním porostem a vytváří atmosféru dvacátých let minulého století.


Žirafy zde budou Vašimi sousedy celý den, a každý den Vašeho pobytu.4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše