Cesty za sousedy

aneb máme rádi Rakousko a povíme vám proč


Před pár lety proběhl výzkum na Radiožurnálu se závěrem, že většina Čechů by byla pro zachování monarchie. Historie však ukázala, že rozpad Rakouska-Uherska byl nevyhnutelný. Co se dá dělat. Ještě že se cestování neomezuje na hranice ani politické rozpoložení. Rakousko máme rádi jako ideální místo pro (nejen) zimní dovolenou na horách. Blízké nám je jak svou polohou, tak i životním stylem.


Vybrali jsme proto několik hotelů, které pro nadcházející sezónu můžeme vřele doporučit. Sníh, Schnitzel, Knödel a Kaiserschmarrn zaručeně v nejlepší kvalitě. Viel spass!Naturhotel Forsthofgut

Pětihvězdičkový hotel rozprostírající svou náruč na úpatí hor Leogang, nabízí svým hostům jedinečný zážitek z divoké přírody. Dřevo, praskající krb a horká pára stoupající nad venkovním bazénem a božské výhledy. Jak málo slov stačí k popisu místa. Dodáváme, že vyhlášená je i místní kuchyně a hotel je umístěn přímo na sjezdovce.


Schlosshotel Fiss

Své hosty vítá hosty již od roku 1940. Luxusní hotel Schlosshotel Fiss najdete ve výšce 1 436 metrů nad mořem v Serfaus-Fiss-Ladis, jedné z nejznámějších lyžařských oblastí Rakouska. Hotelový výtah vás vyveze přímo na sjezdovku a po dni lyžování na perfektně upravených sjezdovkách nabídne odpočinek v lázeňském centru o rozloze 5 000 metrů čtverečních.


Schlosshotel Ischgl

Pětihvězdičkový hotel a 5 důvodů pro jeho návštěvu: umístění hned vedle sjezdovek, vyhlášené après-ski akce, lahůdky oceněné francouzským průvodcem Gault-Millau, skvěle zásobená lyžařská prodejna a vymazlené rozmazlovací programy v místním Spa.


Trofana Royal

Opulentní, hřejivý a elegantní. Místo pro náročné s nezaměnitelnou tyrolskou atmosférou. Pětihvězdičkový hotel Trofana Royal v Ischglu uspokojí také všechny mlsné jazýčky, a to díky vynikajícímu menu od vyhlášeného šéfkuchaře Martina Sieberera. Sjezdovky na dohled, wellness centrum na dosah. Zimní dovolená snů našla své jméno.


A-Rosa Kitzbuhel

Postaven ve stylu tyrolského hradu, trůní na slunné straně údolí s výhledem na stejnojmennou vesnici a okolní hory. Zdejší gurmánská snídaně vás připraví na skvělý den, bez ohledu na to, jaké činnosti se budete věnovat, a nutno dodat, že nakupování je sportem, v němž Kitzbuhel vyniká. Večeře o 7 chodech kombinuje tradiční a gurmánské rakouské speciality a je párovaná s víny. Do nedalekého lyžařského areálu vás doveze hotelový bus a ani zde nechybí prvotřídní spa pro znavené lyžaře.


Hotel & Chalet Aurelio

Jeden z nejnovějších a nejluxusnějších lyžařských hotelů v Rakousku se nachází v exkluzivním středisku Lech am Arlberg. Sjezdovky sahají doslova až ke dveřím hotelu. Čeká vás moderní prostředí s elegancí soukromé rezidence, na uvítanou lahev Veuve Cliquot a v koupelně /naše oblíbená/ řada Hermes, pětichodové menu.. a ano, nádherné výhledy na zasněžené vrcholky i spa nemohou chybět.


Tennerhof

Hledáte malý ráj pro romantické dny v zimní přírodě? Tennerhof Gourmet & Spa je nejmenším 5hvězdičkovým hotelem v Kitzbühelu. Obklopen majestátními horami, nabízí okouzlující luxus i dostatek zážitků na sjezdovkách, na talíři i místním vyhlášeném spa.


Stock Resort

Vítají tu milým úsměvem, osvěžujícími horkými ručníky a skleničkou Daniel Stocks. Resort se nachází nad živým městem Mayerhofen a má ideální polohu na půli cesty mezi ledovcem Hintertux a hlavním údolím. Nadchl nás svou rodinnou atmosférou, vyhřívaným venkovním bazénem, velkorysými pokoji. A co teprve místní snídaně!


Od nás je to pro dnešek vše. Zbývá zadat domácí úkoly pro vás: nabrousit hrany, koupit nový opalovací krém a zavolat do EliteVoyage.


Wir sind bereit!

Tým EliteVoyage

33 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše