13 nejlepších plážových hotelů v Dubaji

Aktualizace: bře 2

Kdo by neznal nerozlučné kamarádky a slavný seriál Sex ve městě. Příběhy i hlášky které Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda vypustily ze svých pusinek v odstínu Rouge Coco Chanel, v šatech od Diora a střevíčkách Manolo Blahnika, jsou již ikonické stejně jako uvedené značky.


Věděli jste ale, že původní záměr filmařů bylo natáčet stejnojmenný film v Dubaji? Spojené Arabské Emiráty ale nesouhlasily, a tak se čtveřice krasavic i s početným štábem vydala do Maroka.


Vám však v návštěvě tohoto kouzelného města nic nebrání. Luxus, extravagance a velká dávka slunce. To je Dubaj. Stačí si vybrat některý z našich tipů na nejlepší plážové hotely.


Bulgari Resort Dubai

Klenot, který dělá čest svému šperkařskému jménu. Najdete jej na umělém ostrovu Jumeria Bay ve tvaru mořského koníka, který s pobřežím Dubaje spojuje 300metrový most.


Milujeme: architekturu tohoto resortu od slavného Antonio Citteriho, který vtiskl spolu s Patricii Viel místu italskou nadčasovou eleganci, citlivě spojující středomořské kouzlo s výzdobou Středního východu.


Doporučujeme: vychutnat si aperitiv v místním ikonickém oválném baru s výhledem na Arabský záliv.


Mandarin Oriental

Jídla michelinského standardu, pět úžasných bazénů, soukromá pláží, luxusní lázně a jedno z nejlepších fitness v Dubaji, to je jen malý výčet lákadel tohoto luxusního světového řetězce.


Milujeme: luxusní velkorysé koupelny, plné nádherných produktů od Natura Bissé.


Doporučujeme: vyzkoušet místní speciální koktejl Smoking Gun, kouřová pistole s opojnou vůní je mistrovskou kombinací bourbonu, Campari a čokolády.


Four Seasons Dubai

Klidná oáza uprostřed pulzující metropole, to je hotelový komplex Four Season na pláži Jumeriah beach. Okouzlí vás nejen nádherným designem, ale i krásnou exotickou zahradou s dvěma obrovskými bazény přímo u privátní písečné pláženebo výhledy na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa.


Milujeme: zdejší povlečení a polštáře alias 50 let výzkumů na téma zdravého spánku, které vyústilo v ikonický Four Season Signaure Sleep set.


Doporučujeme: nevynechat vyhlídku ze 125 patra mrakodrapu Burj Khalifa.


Madinat Jumeirah

Resort tvořící pětihvězdičkové hotely, stylové trhy a plážové podniky je v Dubaji jakýmsi městem ve městě a destinací sám o sobě. Najdete zde několik luxusních hotelů, například Jumeirah Al Qasr, Jumeirah Mina A’Salam a Jumeirah Al Naseem), a shluk tradičních letních domů v komplexu Jumeirah Dar Al Masyaf a sedm velkých vil v komplexu Jumeirah Malakiya Villas.


Milujeme: lenošení na 2 km dlouhé pláži.


Doporučujeme: výlet tradiční loďkou Abra na prohlídku komplexu po vodě a po cestě se zastavit na trhu Souk Madinat Jumeirah.


-Al Naseem

Ideální rodinný hotel, který nabízí zdarma vstup do vodního parku Wild Wadi Water Park, z něhož se mnohdy nechce odcházet ani dospělým.


-Al Qasr

Architektura evokující tradiční arabské paláce a bohaté tropické zahrady, dovolená jak z pohádek Tisíce a jedné noci.


-Mina A Salam

Hotel, jehož název v překladu znamená "Přístav míru", je vstupní branou a srdcem celého resortu a nabízí krásně zařízené prostorné pokoje se soukromým balkonem s výhledem na moře.


-Dar Al Masyaf

Seskupení vilek v tradičním arabském stylu postavených kolem spleti vodních kanálů a bujných exotických zahrad díky noimž si resort vysloužil přezdívku "dubajské Benátky".


-Burj Al Arab

Ikonický hotel ve tvaru plachetnice na soukromém ostrově s panoramatickým výhledem na Perský záliv nabízí 9 značkových restaurací a lázně s kompletními službami. Do hotelu vás přiveze soukromý řidič vozem Rolls-Royce nebo můžete využít dopravu vrtulníkem.


Nikki Beach Resort Dubai

Unikátní plážový boutique resort přímo u kouzelné privátní písečné pláže. Nadchne nádherným designem a smyslem pro detail, ušlechtilými materiály, vynikající gastronomií a službami na míru i těm nejnáročnějším hostům.


Milujeme: večeři na pláži pod arabskou oblohou, střevíčky možno nechat na pokoji.


Doporučujeme: navštívit místní Nikki spa a nechat rozmazlit své tělo i mysl v některé z citlivě zvolených procedur.


One and Only The Palm

Resort se skládá z bungalovů a vilek rozesetých v zahradě a kolem pláže na západním půlměsíci poloostrova Palm Jumeirah. Architektura inspirovaná maurskými paláci odráží velký smysl pro eleganci a design.


Milujeme: mozaikové ornamenty v bazénu, oázy pod palmami a výhled na nekonečnou modrou hladinu.


Doporučujeme: plody moře v originální restauraci 101 Dining Lounge umístěné přímo nad hladinou moře a nádherným panoramatickým výhledem.


Pokud vás láká dobrodružství v poušti, musíte zažít Al Maha Desert Lodge. Luxusní stany v beduínském stylu kombinující arabské dědictví s luxusem mají soukromé bazény s regulovanou teplotou, soukromé sluneční terasy, pohodlné postele, prostorné koupelny i samostatnou dešťovou sprchu... a nechybí karafa sherry.


Popisovat další krásné hotely, stříbřité hladiny bazénů, výhledy do exotických zahrad by mohlo značně snížit vaše pracovní nasazení. I když i takové One&Only Royal Mirage nebo The Ritz Carlton Dubai i Jumeirah Beach Hotel by stály za zmínku.


Nevíte si s výběrem rady? Rádi vám poradíme s volbou toho správného místa přímo pro vás.


81 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Traveller_Made.png

Sesterské společnosti:

elite_medical_WHITEPNG.png
eDe_rgb_color_full_neg_2_pn.png
EliteGourmet.png
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

©2020 by EliteVoyage