13 nejlepších plážových hotelů v Dubaji

Aktualizováno: bře 2

Kdo by neznal nerozlučné kamarádky a slavný seriál Sex ve městě. Příběhy i hlášky které Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda vypustily ze svých pusinek v odstínu Rouge Coco Chanel, v šatech od Diora a střevíčkách Manolo Blahnika, jsou již ikonické stejně jako uvedené značky.


Věděli jste ale, že původní záměr filmařů bylo natáčet stejnojmenný film v Dubaji? Spojené Arabské Emiráty ale nesouhlasily, a tak se čtveřice krasavic i s početným štábem vydala do Maroka.


Vám však v návštěvě tohoto kouzelného města nic nebrání. Luxus, extravagance a velká dávka slunce. To je Dubaj. Stačí si vybrat některý z našich tipů na nejlepší plážové hotely.


Bulgari Resort Dubai

Bulgari Resort Dubai

Klenot, který dělá čest svému šperkařskému jménu. Najdete jej na umělém ostrovu Jumeria Bay ve tvaru mořského koníka, který s pobřežím Dubaje spojuje 300metrový most.


Milujeme: architekturu tohoto resortu od slavného Antonio Citteriho, který vtiskl spolu s Patricii Viel místu italskou nadčasovou eleganci, citlivě spojující středomořské kouzlo s výzdobou Středního východu.


Doporučujeme: vychutnat si aperitiv v místním ikonickém oválném baru s výhledem na Arabský záliv.


Mandarin Oriental Dubai

Mandarin Oriental

Jídla michelinského standardu, pět úžasných bazénů, soukromá pláží, luxusní lázně a jedno z nejlepších fitness v Dubaji, to je jen malý výčet lákadel tohoto luxusního světového řetězce.


Milujeme: luxusní velkorysé koupelny, plné nádherných produktů od Natura Bissé.


Doporučujeme: vyzkoušet místní speciální koktejl Smoking Gun, kouřová pistole s opojnou vůní je mistrovskou kombinací bourbonu, Campari a čokolády.


Four Seasons Dubai

Four Seasons Dubai

Klidná oáza uprostřed pulzující metropole, to je hotelový komplex Four Season na pláži Jumeriah beach. Okouzlí vás nejen nádherným designem, ale i krásnou exotickou zahradou s dvěma obrovskými bazény přímo u privátní písečné pláženebo výhledy na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa.


Milujeme: zdejší povlečení a polštáře alias 50 let výzkumů na téma zdravého spánku, které vyústilo v ikonický Four Season Signaure Sleep set.


Doporučujeme: nevynechat vyhlídku ze 125 patra mrakodrapu Burj Khalifa.


Madinat Jumeirah Dubai

Madinat Jumeirah

Resort tvořící pětihvězdičkové hotely, stylové trhy a plážové podniky je v Dubaji jakýmsi městem ve městě a destinací sám o sobě. Najdete zde několik luxusních hotelů, například Jumeirah Al Qasr, Jumeirah Mina A’Salam a Jumeirah Al Naseem), a shluk tradičních letních domů v komplexu Jumeirah Dar Al Masyaf a sedm velkých vil v komplexu Jumeirah Malakiya Villas.


Milujeme: lenošení na 2 km dlouhé pláži.


Doporučujeme: výlet tradiční loďkou Abra na prohlídku komplexu po vodě a po cestě se zastavit na trhu Souk Madinat Jumeirah.


-Al Naseem

Ideální rodinný hotel, který nabízí zdarma vstup do vodního parku Wild Wadi Water Park, z něhož se mnohdy nechce odcházet ani dospělým.


-Al Qasr

Architektura evokující tradiční arabské paláce a bohaté tropické zahrady, dovolená jak z pohádek Tisíce a jedné noci.


-Mina A Salam

Hotel, jehož název v překladu znamená "Přístav míru", je vstupní branou a srdcem celého resortu a nabízí krásně zařízené prostorné pokoje se soukromým balkonem s výhledem na moře.


-Dar Al Masyaf

Seskupení vilek v tradičním arabském stylu postavených kolem spleti vodních kanálů a bujných exotických zahrad díky noimž si resort vysloužil přezdívku "dubajské Benátky".


-Burj Al Arab

Ikonický hotel ve tvaru plachetnice na soukromém ostrově s panoramatickým výhledem na Perský záliv nabízí 9 značkových restaurací a lázně s kompletními službami. Do hotelu vás přiveze soukromý řidič vozem Rolls-Royce nebo můžete využít dopravu vrtulníkem.


Nikki Beach Resort Dubai

Nikki Beach Resort Dubai

Unikátní plážový boutique resort přímo u kouzelné privátní písečné pláže. Nadchne nádherným designem a smyslem pro detail, ušlechtilými materiály, vynikající gastronomií a službami na míru i těm nejnáročnějším hostům.


Milujeme: večeři na pláži pod arabskou oblohou, střevíčky možno nechat na pokoji.


Doporučujeme: navštívit místní Nikki spa a nechat rozmazlit své tělo i mysl v některé z citlivě zvolených procedur.


One and Only The Palm

One and Only The Palm

Resort se skládá z bungalovů a vilek rozesetých v zahradě a kolem pláže na západním půlměsíci poloostrova Palm Jumeirah. Architektura inspirovaná maurskými paláci odráží velký smysl pro eleganci a design.


Milujeme: mozaikové ornamenty v bazénu, oázy pod palmami a výhled na nekonečnou modrou hladinu.


Doporučujeme: plody moře v originální restauraci 101 Dining Lounge umístěné přímo nad hladinou moře a nádherným panoramatickým výhledem.


Pokud vás láká dobrodružství v poušti, musíte zažít Al Maha Desert Lodge. Luxusní stany v beduínském stylu kombinující arabské dědictví s luxusem mají soukromé bazény s regulovanou teplotou, soukromé sluneční terasy, pohodlné postele, prostorné koupelny i samostatnou dešťovou sprchu... a nechybí karafa sherry.


Popisovat další krásné hotely, stříbřité hladiny bazénů, výhledy do exotických zahrad by mohlo značně snížit vaše pracovní nasazení. I když i takové One&Only Royal Mirage nebo The Ritz Carlton Dubai i Jumeirah Beach Hotel by stály za zmínku.


Nevíte si s výběrem rady? Rádi vám poradíme s volbou toho správného místa přímo pro vás.


108 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše