Dubaj zlomila další rekord. Má nejvýše položený nekonečný bazén na světě

Není žádným tajemstvím, že Dubaj je na své mrakodrapy náležitě hrdá. Město, jež je domovem do nebe čnící Burdž Chalífa, nejvyšší budovy světa, nepřestává v architektonických nápadech a designových inovacích překvapovat.


Nevypadá to, že by se dubajské výsostné postavení na poli moderní architektury mělo v dohledné době změnit: tepající metropole Blízkého východu právě představila zbrusu nový nekonečný bazén, který trhá rekordy po celém světě.


Bazén se nachází v nejvyšším patře nedávno otevřeného resortu Address Beach. V jeho nejhlubším místě byste naměřili 1,2 metru a k jeho zaplnění je potřeba asi půl milionu litrů vody. Je 94,84 metrů dlouhý a 16,5 metrů široký. Jeho křišťálová hladina šplouchá ve výšce neuvěřitelných 293 metrů, což z něj činí nejvýše položený venkovní nekonečný bazén umístěný v rámci budovy na světě.

Jeho prvenství bylo minulý měsíc oficiálně zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů. Tento luxusní bazén se pyšní panoramatickým výhledem na magické siluety Dubaje, včetně ikon jako ruské kolo Ain Dubai či umělý poloostrov Palm Jumeirah.

Hosté resortu se mohou ponořit do osvěžující vody s myšlenkou, že jsou doslova na vrcholu světa, a užít si tak svá tempa, skoky a splývání ve zcela výjimečném ambientu. Již tak nepřekonatelnou atmosféru doplňuje asijská restaurace, kde se podávají pokrmy v duchu mezinárodní fúze.


Bazén v nebesích však není to jediné, čím se Address Beach Resort může pochlubit. Stejná budova totiž drží světový rekord jako nejvýše položený obydlený most, tzv. skybridge, na světě.
Ten se nachází mezi dvěma výškovými budovami o 77 patrech. Věže jsou až do 13. patra propojené společnou základnou a znovu se spojují až v 63. patře obydleným můstkem, který sahá až po poslední 77. podlaží. Komplex, který postavila společnost Al Ain Holding, se skládá z 217 hotelových pokojů a suit, 443 bytů se servisem a 478 rezidenčních apartmánů. „Ocenění zápisem do Guinnessovy knihy rekordů nás velmi potěšilo,“ říká Mark Kirby, vedoucí oddělení pohostinnosti a péče o zákazníka v developerské společnosti Emaar, která je majitelem resortu. „Address Hotels and Resorts jsou v této významné publikaci představeny jako ztělesnění luxusu a mnoho lidí touží po tom, aby je jednoho dne mohli navštívit.“