Gulfstream postavil největší soukromý tryskáč na světě

Gulfstream již před více než deseti lety nastavil svým modelem G650 standard prémiových obchodních letounů. Není divu, že si jej oblíbili Elon Musk, Jeff Bezos a mnoho dalších miliardářů, kteří od letadla potřebují rychlost, luxus a hlavně schopnost překonávat velké vzdálenosti.


Nyní Gulfstream představil svou novinku, model G700. Tento soukromý tryskáč za 75 milionů dolarů (dosud nejdražší letadlo amerického výrobce) dokáže díky dvojitému motoru Rolls Royce Pearl 700 uletět vzdálenost 7 500 námořních mil. Letoun byl zkonstruován s maximálním ohledem na praktičnost a efektivitu, jejíž cena je samozřejmě vysoká, na druhou stranu G700 dokáže bez mezipřistání spojit jakákoli dvě města na světě a pohodlně strávit ve vzduchu nepřetržitě více než 13 hodin.


Qatar Executive, sesterská společnost Qatar Airways, koupila první G pro své privátní charterové lety. Objednáno jich je deset a předpokládá se, že FlexJet bude chtít podobný počet pro severoamerický trh.


G700 je v současné době na prezentačním turné, které začalo 13tihodinovým letem z Georgie do Dauhá. Plná certifikace by měla být brzy vyřízena a letouny by měly být k dispozici zákazníkům již v roce 2022.


Model G650 je na private jet už tak obrovský, ale G700 je v každém ohledu ještě větší. Mezi soukromými letadly nabízí nejširší a nejvyšší kabinu pro cestující s možností vytvoření až pěti samostatných obytných prostor podle potřeb majitele. Podle Gulfstream bude soukromé apartmá s vlastní koupelnou standardem na všech G700. K dispozici je dokonce kuchyně s prostorem pro přípravu snídaně, oběda a večeře, protože během tak dlouhé cesty napříč kontinenty jsou potřeba tři jídla.

G700 se bude primárně profilovat vůči Bombardier Global 7500, který též pokrývá poptávku po rozměrném letounu na dlouhé vzdálenosti. G700 samozřejmě zkonstruoval větší letadlo než jeho konkurence, i když rozdíly nejsou dramatické.


Kromě toho stále vyhlížíme další slibovanou novinku společnosti Bombardier: Global 8000. Soudě podle modelu Global 6000 se očekává, že “osmitisícovka” bude mít dosah 7900 námořních mil, takže doletí ještě dále než Gulfstream 700. Kam dál by díky tomu ještě mohl doletět, je však otázka, na kterou je těžké odpovědět. Kromě letu z Patagonie do Číny nebo mezi póly jsou všechny dlouhé vzdálenosti pokryté, už když vaše soukromé letadlo zvládne bez doplňování paliva uletět 7500 námořních mil jako G700.


Vyplatí se tedy investice 75 milionů dolarů, případně předpokládaných více než dvacet tisíc dolarů za hodinu letu? Přijde na to. Gulfstream 700 umí vytvořit něco, co ultra-bohatá elita světa nemá, jedinou věc, kterou si nemůže koupit: čas. Je to stroj času, který vás přemístí kamkoli jen jedním jediným letem.