Horké novinky z Mauricia

Aktualizováno: srp 25

aneb kam vyrazit tento podzim?


Před námi poslední týden prázdnin a dle našeho názoru ideální čas začít přemýšlet o těch podzimních. Co říkáte? Je důležité si udržet nejen opálení, ale i pozitivní náladu. Jednou z nejkrásnějších destinací je slunečný Mauricius. Byl téměř rok uzavřený pro jakékoliv cestování a začíná se otevírat právě s nadcházející sezónou. Bělostné pláže a hřející sluníčko zůstává, ale mnoho věcí se zde změnilo. Jak se nespálit a na co se těšit prozradíme v následujících informacích přímo z ostrova.


Roční pauzu od návštěvníků využily některé hotely k rekonstrukci a těšit se tak můžete například na nový design v pokojích hotelu Four Seasons, který mimo jiné vylepšil také své restaurace. Nově zde také zprovoznili krásnou pláž s barem na přilehlém soukromém ostrově Île aux Cerfs, kam vás zaveze luxusní hotelový člun. Stejně tak 5* hotel LUX* Le Morne pod stejnojmennou horou dostal po mnoha letech zcela nový look a díky tomu o něm opět dává smysl uvažovat. Od 1. listopadu se otevírá LUX* Grand Baie, původně 3* hotel, který byl kompletně zbourán a současně z něj roste nový 5* nástupce. Už podle prvních pohledů bude báječný, až v příštím roce ale uvidíme, jak bude fungovat servis.


Dlouhodobě považovaný za jeden z nejlepších hotelů na ostrově, Royal Palm, momentálně není v tuto chvíli příliš žádaný, stejně jako hotely Dinarobin Beachcomber a Trou aux Biches. Royal Palm nedávno změnil generálního manažera, Dinarobin byl po celou dobu Covidu uzavřený, Trou aux Biches fungoval jako karanténní hotel. Právě u těchto 3 hotelů budeme potřebovat nějaký čas, abychom se ujistili, že po jejich dlouhém uzavření funguje vše správně. Hotel St. Regis byl od 1. 7. 2021 přebrandován na JW Marriott a zde také uvidíme až časem, jak šťastné změny to přinese. Obecně doporučujeme být s výběrem hotelů minimálně pro první měsíc otevření (říjen 2021) opatrnější, jelikož řada z nich bude potřebovat 1–2 měsíce na znovuotevření a přizpůsobení se novým podmínkám.


A zde je našich 7 oblíbených míst, které si udržely svůj vysoký standard, a můžeme vám je vřele doporučit:


Four Seasons Anahita

Objevte svět exkluzivity a zenu, když vstoupíte do resortu o rozloze 64 akrů obklopeného exotickými zahradami a nedotčenou lagunou. Všech 136 pokojů je umístěno v samostatných otevřených vilách se sprchami pod širým nebem, soukromými bazény a s výhledem do zahrad nebo na oceán. Pokud toužíte po prostoru, pohodlné velikosti pokojů na vás bezpochyby zanechají dojem. Servis je báječný a odborný personál budete mít neustále po ruce, aby vyhověl všem vašim přáním. Odpočiňte si ve stínu Bambous Mountain nebo se projeďte na kole po úchvatných stezkách a prozkoumejte okolní přírodu. Jízda na koni podél azurového pobřeží bude rovněž skvělým zážitkem a golfisté si užijí nabízená mistrovská hřiště.


Paradis Beachcomber

Hotel Paradis, posazený pod horou Le Morne u moře, je to o čem sníte. Hotel se nachází přímo u sedmikilometrové pláže obklopené azurovou lagunou, a je největším resortem na Mauríciu, který se pečlivě stará o trávení volného času svých klientů. Ubytování nabízí v pokojích, apartmá i vilách. Je to skvělé místo nejen pro jednotlivce a páry, ale i pro rodiny s dětmi. K dokonalosti přispívá proslulé golfové hřiště a aktivity jako rybolov a potápění. Jde o dokonalý sportovní ráj. Avšak vaše dny strávené v tomto letovisku mohou být jak vzrušující, tak i klidné. Služba v Paradisu je pozorná a vřelá, s profesionálním personálem, který přidává pobytu na kouzlu.


One & Only Le Saint Geran

Mají to v názvu a vědí proč. Jediný a jedinečný je tento hotel, který znovu otevírá své pomyslné brány 26. srpna. Jako jeden z nejprodávanějších resortů 5* Deluxe na ostrově využili příležitosti a provedli několik vylepšení pokojů a veřejných prostor. Nachází se na soukromém poloostrově mezi chráněnou lagunou a Indickým oceánem. Obklopený korálovými útesy a průzračnou vodou má jedny z nejkrásnějších pláží na ostrově. O vaše pohodlí se postará 5 špičkových restaurací, 3 bary, 3 bazény, exkluzivní Spa a nepřeberné množství sportovních aktivit od fitness, jógy, potápění, windsurfingu, vodního lyžování, tenisu, badmintonu, plážového volejbalu i minigolfu. Můžete lenošit, rybařit, brázdit oceán na katamaránu nebo kajaku.


Maradiva Villas

Mít klid a bazén jen pro sebe vám splní elegantní vilky resortu Maradiva Villas rozprostírající se v tropické zahradě podél 750 m dlouhé písečné pláže Flic-en-Flac. Tato lokalita je mimochodem oblíbená jednak pro snadnou dostupnost nejzajímavějších ostrovních atrakcí, tak možnost zajít si do restaurací a obchodů i mimo samotný hotel. Maradiva Villas je de facto jediný hotel na ostrově, který má pouze vily s vlastními bazény. Za jeho designem stojí známý mauricijský architekt Maurice Giraudo a vyhlášený je také nádhernými západy slunce a výhledem na záliv Tamarin. Golfové hřiště je necelých 25 minut jízdy a milujeme také jejich dekorace a koupelnové doplňky Hermés.


Shangri La’s Le Touessrok

Luxusní resort na východním pobřeží v elegantním mauricijském stylu a výhledy na nekonečné tyrkysové vody oceánu. Jeho součástí jsou i sousední ostrovy Ile aux Cerfs s 18-ti jamkovým golfovým hřištěm navrženým slavným golfistou Bernhardem Langerem. Místní pohostinnost jen podtrhuje fakt, že ke každému pokoji či apartmánu je přidělen majordomus, který vám bude k dispozici 24 hodin denně.


Heritage Le Telfair

Probouzet se za zvuku Indického oceánu mísícího se se zpěvem tropických ptáků, na posteli s nebesy vašeho luxusního apartmá. To a mnohem víc vás čeká ve stylovém resortu s elegantní koloniální architekturou, vyhlášeným golfovým hřištěm a soukromou pláží. I zde se o vaši spokojenost a pohodlí postará osobní majordomus. Resort se nachází v oblasti Domaine de Bel Ombre na jihu ostrova, která představuje dokonalou kombinaci pláže, přírody a relaxace. I zde si dlouhodobě drží svůj standard. K samotnému hotelu patří rozlehlé pozemky s přírodním parkem, kam je možné vyrazit na výlety a užít si i aktivnější dovolenou. Zároveň nabízí i možnost ubytování ve velkých rodinných vilách.


The Oberoi

Nejvyšší úroveň pohostinnosti a elegance ukrývají doškové střechy soukromých vil a pavilonů tohoto luxusního resortu v Želví zátoce. Jako by písčité pláže, blankytná mořská hladina a bujná tropická vegetace nebyly dost, nabízí hostům v rámci pobytu řadu zážitků, jako například kurz vaření mauricijské kuchyně, sochařství nebo návštěvu místní zahrady v doprovodu místního botanika. Naučí vás rozeznávat hvězdy na obloze i nejrůznější domorodé rostliny v místní botanické zahradě. Hotel si dlouhodobě udržuje vysoký standard a o pokoje dobře pečuje.


Říká se, že diamanty jsou věčné a my dodáváme, že Mauricius je opravdovým klenotem Indického oceánu. Tropický ráj s dostatkem všeho, nač pomyslíte. Ozdobte si podzim příjemným zážitkem. Jsme tu stále pro vás, vaše cesty a radost z nich.

Tým EliteVoyage

37 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše