Jak a kam cestovat v době koronavirové?

Seznam toho, po čem se nám stýská se prodlužuje, dny zkracují a poslední měsíc roku tradičně zrychluje své tempo. Informace se valí ze všech stran, online porady a vysedávání před počítačem už přestává bavit i IT crowd. Napětí v napjaté době přinesl seriál Mělas to vědět s netečně okouzlující Nicol Kidman. Jiní své večery tráví s anglickou královskou rodinou ve čtvrté sérii The Crown. My vám pro prosincové večery přinášíme téma k rodinné diskusi – kam na dovolenou. Za teplem, za sluncem, odpočinkem. Náš dnešní článek vám poradí „jak a kam cestovat v době koronavirové“.Cestování je letos v útlumu a není se čemu divit. Všichni víme, že situace je nepřehledná a málokdo chce riskovat, že bude mít s cestováním potíže. Chápeme to, a právě proto jsme připravili následující řádky. Dobrou zprávou je, že cestovat se dá. Možností kam vyrazit do tepla je několik a navíc jsou na vybraných místech pro pobyt lepší podmínky, než u nás. Ať už z pohledu počasí, tak omezení.


Obecně je lepší cestovatelské plány promyslet s dostatečným předstihem. Jednak kvůli dostupnostem ubytování, tak i výhodnějším cenám letenek. V současné době je situace ale dynamická a omezení vstupu do zahraničí i letové plány se mění de facto každý den. Proto je dobré plánovat předem, ale s rozvahou. Řada hotelů nabízí v důsledku koronaviru flexibilní podmínky v případě storna, se kterými je dobré se předem seznámit. Zároveň je potřeba počítat s možnými úpravami letového řádu. Platí, že čím blíže je termín odletu, tím menší je pravděpodobnost změny. Přibližně měsíc před odletem už bývá letový řád celkem stabilní, na druhou stranu tou dobou mohou být vybrané lety již plné a ceny letenek vyšší. Je tak potřeba zvážit všechna pro i proti a v některých případech, zejména pokud nejste časově flexibilní, je zkrátka lepší vyčkat rozhodnout vše až na poslední chvíli.


A kam vyrazit? Pro lepší přehled jsme pro vás vybrali právě několik takových míst, kde se momentálně dá čas trávit mnohem lépe. A navíc v teple, pokud se zrovna nebavíme o lyžování. Před samotnou cestou a po návratu je většinou potřeba podstoupit PCR test. Odměnou za 2 tyčinky v nose je ale výlet, který za to rozhodně stojí. Takže kam to bude?


Maledivy

V žádném jiném jazyce není překlad tak trefný jako v češtině. I když možná ještě lepší by byly velké divy. Ostrovy jsou právem vykreslovány jako ráje na zemi. Liduprázdné pláže lemované kokosovými palmami a pískem jemným jako mouka. Blankytně modré moře, které se pod hladinou mění v pestrobarevný svět a slunce od úsvitu do soumraku dokreslující tuto kouzelnou scenérii. Počasí sem dovoluje cestu de facto po celý rok a riziko nákazy na malém ostrůvku, kde jsou všichni před příjezdem testovaní, je tak opravdu minimální. I díky tomu život na ostrově funguje stále tak, jako za starých dobrých časů.    

Zanzibar

Tento malý ostrov při pobřeží Tanzánie nabízí koupání v Indickém oceánu, skvělé potápění a večery vonící kořením. Palmy a vzrostlé baobaby dotvářejí kouzlo svěží zelené přírody a budou přímo balzámem na duši pro všechny, kdo touží již zmíněné obrazovky počítačů vyměnit za výhledy bez rámů. Zanzibar se od začátku všeho dění staví k situaci nebojácně a vítá turisty s otevřenou náručí.

Jihoafrická republika

Nejjižnější cíp Afriky ukrývá více pokladů, než byste si mysleli. Dalo by se bez nadsázky říci, že uchvátí i uspokojí každého cestovatele. Vydejte se po stopách divokých zvířat v soukromých safari resortech, ochutnejte nejlepší vína z oblasti Stellenbosch, prohlédněte si Kapské město z jeho slavné Stolové hory. Obdivujte korálové útesy a užívejte koupání na některé s 3 tis km pláží. A pokud se bojíte žraloků a koupání raději vynecháte, pořád se nabízí i jiné sportovní možnosti, jako třeba golf. Otázkou zůstává, jak dlouho zde příznivá situace vydrží. Proto bychom momentálně doporučili plánovat cestu tímto směrem spíše na poslední chvíli.

Kanárské ostrovy

Patří k oblíbené prosincové destinaci. A není se čemu divit. Ostrovy věčného jara nebo také Šťastné ostrovy nabízejí více než jen teplé večery a koupání v moři. Jsou rájem horské turistiky a jedinečné flóry, která se zde zachovala z třetihor. Momentálně jsou Kanárské ostrovy dalším místem, kde je možné trávit čas golfem, cyklistikou nebo třeba jen procházkami.

Dubaj

Arabský svět v nejmodernějším pojetí. To je Dubaj. Užijete si zde superluxusní resorty, ráj nakupování i netradiční výlety do pouště. Město zázraků a snad jediné, kde vedle sebe můžete spatřit zaparkované Lamborghini a velblouda. Bezpečí, kvalitní kuchyně, vzrušující architektura s nejvyšší stavbou na světě, ale i vodní parky, písečné pláže a osvěžující drinky u mozaikových bazénů. Kromě samotného centra se nabízí i možnosti vyrazit mimo civilizaci do pouště. Naprostá většina služeb funguje a kdo touží po dovolené v blahobytu, Dubaj bude ta správná volba.

Švýcarsko

Nejen domov Milky, ale pro letošní zimu také Mekka většiny milovníků sněhu a lyžování. Rakousko je do začátku ledna ze hry a ani Itálie se letos na žebříčku návštěvnosti sjezdovek na předních příčkách neumístí. Švýcarsko od 14. 12. umožňuje vstup turistům bez nutnosti karantény a zimním radovánkám se tak rozsvítí světlo na konci tunelu. Na zvážení tak zůstává, do kterého střediska se vydat. Nebo už máte jasno?

Tím výčet doporučených míst končí, ale možnosti jsou další. K návštěvě zve také například Mexiko, Dominikánská republika nebo další země v Karibiku. Komu nevadí delší cesta a časový posun, má tak možností ještě více.


Pokud vás článek naladil na výlet za hranice, rádi vám pomůže vybrat vhodnou destinaci i správné místo. Takové, kde se o vás postarají a nebude vám nic chybět. Kde zapomenete na chmury a alespoň na pár dní se přepnete do módu čerpání energie. Postaráme se o to, abyste si dovolenou užili bez starostí.

111 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše