Le Coucou Meribel aneb 5* lyžovačka v Les Trois Vallées

Dovolená v Le Coucou Meribel není nic složitého. Obhlédnete podmínky ze svého balkónu. Navoskujete podle potřeby. Připnete si lyže a odpíchnete se dolů z kopce. Prozkoumejte Les Trois Vallées, největší lyžařskou oblast na světě.


Tento ski-in ski-out hotel patřil mezi naše oblíbené už dlouho předtím, než se objevil na seznamu 2020 Conde Nast Travelers’ Hot List. Le Coucou je současnou verzí tradiční dřevěné alpské chaty v minimalistickém podání. Vládne tu vřelá a útulná atmosféra, ale zároveň působí dojmem stejně svěžím jako prašan, který tu padá od prosince do března.Dokonce ještě v dubnu můžete na sjezdovkách kolem Meribelu zažít vzrušující dny požehnané úplně čerstvým prašanem. V celém Les Trois Vallées vám navíc stačí jeden jediný skipas – to je téměř 200 lyžařských vleků a běžkařských tras.

Pokoje se mohou zdát relativně malé, což je typické pro většinu alpských resortů, ale apartmány kategorie Junior prestige suites disponují přijatelnými 50m2 a je tu také možnost propojit až pět pokojů najednou. Balkony nabízejí úchvatný panoramatický výhled na hory a sněhové podmínky, které ten den vládnou. Místo dohadů zespodu sjezdovky nacítíte sněhové podmínky jedním pohledem a můžete tak maximalizovat požitek z lyžování.Dva dětské kluby, Petit VIP a Teens Lab, jsou pro všechny hosty zdarma. Vaše naděje na den strávený v hlubokém čerstvě napadaném prašanu, den, kdy necháte děti jejich zábavě a užijete si tu svou vysoko v horách, jsou vysoké. Možná si však zrovna dnes vyberete jízdu na mírných svazích v blízkosti hotelu a strávíte báječný den celá rodina pohromadě.

Z lyžárny je samozřejmě přímý přístup na sjezdovky. A po lyžování vás zpátky v hotelu čeká úleva v podobě spa s parní lázní, saunou a dvěma vyhřívanými bazény.

Co dál? Co víc byste mohli potřebovat?! Toto je hotel pro ty hosty, které vzrušuje samotné lyžování víc než après-ski. A pokud unavené svaly a bolavá kolena budou toužit po dni odpočinku, místní Beefbar je nejlepší steaková restaurace, jakou v horách známe.


Dvě nezávisle stojící chaty Le Coucou navrhl architekt Pierre Yovanovitch. Jejich rozlehlé prostory zabírají čtyři podlaží, vejde se do nich 12 osob a mají svou vlastní saunu, páru, vyhřívaný bazén a samozřejmě veledůležitou lyžárnu.

Nejbližší komerční letiště najdete v Ženevě a Lyonu. Aéroport Chambéry Savoie Mont Blanc leží až na opačné straně Les Trois Vallées, takže není o moc pohodlnější volbou. Lepší možností je využít soukromý tryskáč do Altiport Méribel – čeká vás velkolepý přílet, sestup do údolí a pak krátká ranvej – s Altiport Courchevel jako záložní možností, pokud by klimatické podmínky byly špatné.