Mashpi Lodge – deštný prales autenticky, a přitom pohodlně

Jihoamerická lodge v deštném pralese, ale bez pijavic. K tomu, abyste se sem dostali, nemusíte absolvovat dlouhou cestu po řece mezi anakondami zelenými a červenobřichými piraňami. Ve skutečnosti lodge stojí blíž hlavnímu městu Ekvádoru Quito než Amazonce.

Nebojte se – stále budete mít příležitost spatřit vřešťany, nosatce, mravenečníky, pavouky, motýly, 35 endemických druhů ptáků a možná, ale opravdu jen možná, pumu. A bude vám k tomu stačit mnohem menší dávka drsnosti, než bývá v Amazonii obvyklé. V Mashpi Lodge na vás čeká velmi autentická zkušenost jihoamerického deštného pralesa, která je zároveň pohodlná. A, proč to neříct, opravdu luxusní.


Za prvé to jsou z Quita jen tři hodiny jízdy po silnici, ne tři hodiny letu následované dlouhou plavbou po tropické řece. Pohybujete se ve výšce 1000 metrů nad mořem a počasí je příjemnější. Samozřejmě jste v pralese, takže strašidelné věci na víc než čtyřech nohách tu vždycky někde budou lézt, ale je jich mnohem méně.

Zahlédnout divoká zvířata v okolí Mashpi je snazší než v Amazonii už jen proto, že tady jsou koncentrovaná na menší ploše a nejsou rozprchlá po oblasti 100krát větší než Česká republika. Navíc tu existují snadné a zábavné způsoby, jak prozkoumat zdejší přírodu, třeba visuté vozítko Sky Bike a pohyblivá platforma Dragonfly.

Mashpi Lodge je jako luxusní bublina obklopená úžasnou biodiverzitou Ekvádoru. Pokoje jsou relativně jednoduché a jejich hlavní „dekorací“ je otevřený výhled, takže nikdy nezapomenete na to, že jste uprostřed deštného pralesa. Okna od podlahy ke stropu poskytují panoramatický výhled do okolní přírody.

Anarchie divočiny vytváří kontrast s čistými liniemi skleněného kokonu. Zavřete jeho dveře a uvolněte se – divočina zůstává bezpečně tam venku. Nepříjemné překvapení v podobě pavouků za záchodovou mísou vám nehrozí a džungle je přitom nadosah.

Kratší transfer z Quita znamená víc času na aktivity přímo v pralese včetně nočních procházek, výletů nad korunami stromů a spa s vířivkou v lese. Krajina kolem Mashpi typově spadá do tenké hranice mezi horským deštným pralesem a oblačným lesem. V některých ohledech připomíná Amazonii, ale zároveň je odlišná.

Posledním důvodem, proč milujeme Mashpi, je udržitelnost. Okolní prales chránili a revitalizovali dávno před COP26. Jsou několikanásobní vítězi ekvádorské ceny Leading Green Hotel, kterou vyhrávali už v době, kdy o ekologii ještě nikdo ani nemluvil. Ubytujte se tady a aktivně přispějete k ochraně biodiverzity Ekvádoru.