Moře možností

Aktualizováno: 20. srp 2020


Láká vás dobrodružství ve formě plavby na otevřeném moři? Chcete mít nepřístupné pláže i západy slunce jen pro sebe? Zvednout kotvy, kdykoli se vám bude chtít a plout zase dál? Vidět dál a zažít víc? Představte si, že máte svůj oblíbený luxusní hotel, který jednoduše cestuje s vámi.


Moc dobře víme, jaké to je, mít vítr ve vlasech a před sebou moře možností. Luxusní jachty a katamarány promění vaši dovolenou u moře v nezapomenutelný zážitek.

Plavba jachtou má punc originality a luxusu již při jejím vyslovení. Bělostné plavidlo, kontrastující s modrou mořskou hladinou, pluje elegantně vstříc novým obzorům. Pevnina se vzdaluje, moře třpytí, vy pohodlně ležíte ve stínu horní paluby a užíváte si osvěžující vánek i lehké šumění vln. Západ slunce pozorujete od prostřeného jídelního stolu, bublinky šampaňského šimrají na nose a vám nic nechybí.Mít soukromý bazén je úžasné, ale skočit po ránu do osvěžujícího moře, to je začátek dne, který zaručí dobrou náladu i chuť na bohatou snídani. Od prvního okamžiku, kdy vstoupíte na palubu, bude vaše dovolená přizpůsobena vašemu vkusu, od jídla i nápojů až po vodní hračky a radovánky. Profesionální posádka, znající vaše osobní preference, je k dispozici po 24 hodin denně.


Stále větší oblibě se těší také plavby na katamaránu. Jedná se o velmi bezpečné, v porovnání s jachtou komorní plavidlo, které vlivem dvou trupů a nižšímu ponoru nabízí pohodlnou plavbu i blízkost vodní hladiny.


Katamarány umožňují nést také další dodatečná zařízení jako jsou elektrické generátory, desalinátory pro odsolování mořské vody a výrobu pitné i větší nádrže na pohonné hmoty. Navíc dovolují kotvení na místech, která jsou pro velkou jachtu mnohdy nedostupná.Katamarán nabízí pohodlí včetně několika ložnic a nemusí chybět ani tzv. master bedroom se samostatnou koupelnou. Láká vás spát ve stejné, pohodlné posteli, a přesto pokaždé na jiném místě? Vyměňte hotel za loď a vydejte se na plavbu.

3 země na dosah ruky, které uspokojí vaše námořnické sny:

Řecko

Má ve srovnání s jinými jachtařskými destinacemi velký počet slunečných dní a minimální srážky. Zaručuje, že vždy najdete nějakou pohádkovou zátoku s tyrkysově zbarvenou vodou a pláž, na níž se jinak než lodí dostat nelze. A když už se rozhodnete přistát v některé z bílých přímořských vesniček, čeká vás nádherná pevnina plná milých a usměvavých lidí, bohatá kuchyně i netradiční lokální vína.


Inspirujte se oblíbenými místy pro plavbu v Řecku od slavného cestovatele Roda Heikella:


Oreoi

Na severu ostrova Evia je skrytý ráj v podobě vesničky Oreoi, které láká svým magickým klidem. Několik ouzerií, pár restaurací, pláž severně od přístavu.


Samothraki Ostrov Samothraki leží na severu Egeje a nabízí zapomenuté pláže, platanové lesy, říčky s vodopády, i kouzelnou starou Choru skrytou na úbočí hor. Chalki Chalki na stejnojmenném ostrově leží západně od Rhodu. Domky lemující zátoku jsou v pastelových barvách, voda v přístavu křišťálově čistá a v sezóně pro jachtaře k dispozici plovoucí molo.Itálie

Toskánsko a ostrovy Cilento jsou ideální pro rodinné plavby. Nejlepší je spojit pohodový jachting spolu s poznáváním krásných historických míst, zážitkovou kuchyní. Až děti usnou, oslavit život lahodným vínem.


Pro milovníky adrenalinu je vhodná oblast Liparských ostrovů. Nabízí ideální jachtařské počasí, svěží vítr a slunečno. Kombinace činných vulkánů, přírodních termálních koupelí, pohostinných a příjemných lidí dělá z Liparských ostrovů jedno z nejkrásnějších a nejmagičtějších míst ve Středozemním moři.


Sardinie, druhý největší ostrov ve Středozemním moři, nese, a nutno dodat, že zcela právem, označení „Karibik Středomoří“ nebo také „Smaragdový ostrov“. Překvapí vás svou jedinečností, překrásnou a nevšední paletou barev moře i pláží. Čerstvé fíky, sýry, ryby nebo vyhlášená pistáciová zmrzlina budou příjemným zpestřením, když zakotvíte v některém z malebných městeček podél pobřeží. O Sardinii se říká, že navždy uchvátí toho, kdo jí objeví.Chorvatsko

Ačkoli patří mezi tradiční dovolenkové destinace, nabízí Chorvatsko při plavbě jachtou nebo katamaránem zcela jiný pohled na tuto přímořskou zemi. Jeho dlouhé pobřeží je lemované stovkami ostrovů a patří k jedněm z nejkrásnějších míst pro plavbu lodí v celé Evropě. Prolínají se zde přírodní krásy s bohatou historií a vše dokresluje výborná jachtařská infrastruktura v podobě marin, městských přístavů, ostrovních restaurací a bójových polí.

Vyzkoušejte 3 odlehlá a krásná místa, dostupná právě lodí:


1. Slavný potápěč Orlando Duque si zamiloval ostrov Vis, a to nejen tamní skály a jeskyně, které v hloubce pod hladinou objevuje, ale také zcela podlehl kouzlu pláže Stiniva, která je podle něj „magická“.


2. Zátoka Sakarun je místem snů. Očekávejte jadranský Karibik, navíc bez lidí a přístupný, jak jinak než jen z lodi.


3. Pláž Sveti Ivan najdete pod vesničkou Lubenice a patří k jedné z nejkrásnější v celém Chorvatsku. Kamínky jemné jako písek, úchvatně čistá voda a naprostý klid rušený jen šumem moře.Zařídíme pro vás jachtu či katamarán kdekoliv na světě. Poradíme s jejich výběrem, vyřešíme za vás všechny formality a navrhneme trasu, abyste si plavbu užili naplno. Nejen že pro vás zajistíme ideální loď, ale budeme vám kdykoliv k dispozici i během samotné plavby. Máte chuť rybařit, jezdit na vodních skútrech nebo být na každém břehu vítáni průvodcem? Jsme vždy krok před vámi, abychom měli jistotu, že vám na našich společných cestách nic nebude chybět. Zkušený kapitán se celé vaší posádky ujme, vstříc novým dobrodružstvím.

Chci dovolenou na jachtě

75 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše