Představujeme vám resorty karibského ostrova Anguilla

Pro ostrovy v Karibiku platí podobné tvrzení jako pro Maledivy: každý z nich má svůj vlastní charakter. Všude je samozřejmě nádherná voda a všude vládne plážová atmosféra tak typická pro místa, kde trávíte celý den naboso, ale kontrasty mezi ostrovy mohou být výrazné. V Karibiku je to ještě patrnější.

Některým karibským ostrovům dominují výletní lodě a megaresorty. Anguilla je přesně na opačném konci spektra. Klidné pláže s jemným pískem jsou propojené neznačenými cestami. Pětihvězdičkový hotel tady znamená nízké vily přímo na pláži. Je tu víc prostoru, než byste našli na kterémkoli ostrůvku v Indickém oceánu.

Kdybychom zkusili přirovnat Karibik k Maledivám, Anguilla by odpovídala Soneva Fushi: luxus v pohodovém tempu, dokonalé soukromí, nicméně se vším potřebným vybavením a možnostmi pro aktivní odpočinek. Trávíte dny naboso na ostrově, o němž mnoho lidí ani neví, že existuje.

Jak se na Anguillu dostat

Anguilla je exkluzivní, částečně proto, že vyvolává dojem, že je těžké se na ni dostat. Nejdřív musíte letět na jiný karibský ostrov a poté se charterem nebo light jetem přemístit do Anguilly – podobně, jako když letíte směr Maledivy a pokračujete na svůj cílový ostrůvek hydroplánem z Male. Velké náklady na letenku (nebo případné nesnáze s místním lodním transferem) odrazují cestovatele s malým rozpočtem. Anguilla je zkrátka luxusní ostrov a můžeme vám tu v této kategorii doporučit hned tři vynikající resorty.

Belmond Cap Juluca

Tento znovuotevřený resort (v říjnu 2021) je čerstvě po renovaci za 121 milionů dolarů pod taktovkou Lauren Rottet. Ta vnesla do interiérů honosnost a okázalost – po pravdě, skutečně už působily zastarale. Nynější podoba by se dala nazvat „Robinson Crusoe po roce 2020“. Žijete tu pod širým nebem a boty tu vlastně nepotřebujete. Kamkoli pohlédnete, vidíte moře, a když si to budete přát, můžete strávit den v naprostém soukromí. Nicméně až se vám zasteskne po lidské společnosti, najdete tu čtyři restaurace a nový koktejlový bar u bazénu.

The Four Seasons Anguilla

I na útesu mezi dvěma oslnivými plážemi poskytuje Four Seasons svůj dokonalý servis typický pro tuto značku včetně programu Kids for All Seasons. Vily jsou skvělé, s vlastním nekonečným bazénem a vířivkou. Navíc tu je na výběr obrovské množství aktivit, takže je to výborný tip na dovolenou pro celou rodinu, kterou můžete strávit bez přejíždění a v klidu na jednom místě, a přesto se nenudit. Se 120 pokoji, apartmány a vilami je to největší resort na ostrově.

Aurora Anguilla Resort & Spa


Rozlehlý resort disponuje areálem větším než kilometr čtvereční a v prosinci 2021 se otevře po kompletní proměně z CuisinArt na Aurora Anguilla Resort & Spa. Má vlastní flotilu tryskáčů, která poskytuje charterové služby hostům přijíždějícím odkudkoli z Karibiku nebo Spojených států. Nabílené vily připomínají Řecko a najdete tu jediné golfové hřiště na ostrově, navíc navržené Gregem Normanem. Resort jsme ještě neviděli, ale až to tady vyzkoušíme, dozvíte se to jako první.


Kdy Anguillu navštívit

Hlavní sezóna Anguilly je od prosince do dubna, kdy na ostrově vládne perfektní plážové počasí – přes den teplota nepřesahuje 32°C, je tu nižší než obvyklá vlhkost a příjemně vás chladí pověstný severovýchodní vánek. Od června do listopadu panuje hurikánová sezóna a některé resorty po tuto dobu zavírají.

Anguilla vykazuje během pandemie Covid-19 výborná čísla. V této ostrovní bublině je jen velmi málo případů a vysoká proočkovanost. Každý, kdo se sem chystá, musí být od listopadu 2021 plně naočkovaný, předložit negativní předodjezdový test a v den příjezdu si udělat test přímo v resortu. Se všemi potřebnými papíry a aktuálními požadavky vztahujícími se k datům vaší cesty vám rádi pomůžeme.