První evropský resort One&Only? Černá Hora!

Resorty spadající pod luxusní značku One&Only bývají právem legendární. Proto kdykoli se pod tímto názvem objeví nová nemovitost, jedeme se na ni podívat. V roce 2021 One&Only konečně otevřela svůj první evropský resort, konkrétně na pláži v jižní Evropě. Itálie? Ne. Řecko? Ne. Vítejte v Černé Hoře.Ano, v té malé zemičce pod Chorvatskem. Montenegro je méně turistické než Chorvatsko, a přitom nabízí lepší luxusní hotely (například Chedi a Aman). Problémem Černé Hory jsou silnice, úzké a v letních měsících ucpané. Ale jak praví lidová moudrost: Když to nejde skrz, zkuste to kolem.

One&Only Portonovi má svůj vlastní přístav pro superjachty i s helipadem, což je ideální, protože tak nyní zajišťuje transfery vrtulníkem z chorvatského Dubrovníku a odkudkoli v Černé Hoře.Nový resort má stejně výhodnou polohu jako One&Only The Palm v Dubaji, vždyť nabízí doslova nejlepší lokaci v Černé Hoře. Na pláži, v blízkosti mnoha okolních lákadel, ale zároveň v dokonalém soukromí. V apartmánech vládne podobné stylové kouzlo, které jsme si zamilovali ve One&Only Le Saint Gerain na Mauriciu.


A vsadíme se, že se resort brzy stane oblíbeným místem pro setkávání celebrit, podobně jako One&Only Reethi Rah na Maledivách. Tato část Černé Hory je stejně pohledná jako chorvatské pobřeží v okolí Dubrovníku, se starými městečky opevněnými hradbami a malými oblázkovými plážemi. Namísto ostrovů však zdejšímu pobřeží dominují velké zátoky. One&Only Portonovi se nachází v zátoce Boka, kde se modrá krása Jadranu mísí se zelenou svěžestí černohorských lesů.


Kopce zdobí rozlehlé olivové háje a mystické citadely a pobřeží lemují neobydlené ostrůvky a malebné vesničky. Z této lokality jsou mnohá zajímavá místa Černé Hory snadno dostupná a výlety do vnitrozemí vás dovedou za autentickými zážitky. Přirozenou první volbou pro úžasnou letní dovolenou tu však zůstává pronájem soukromé jachty.

Montenegro díky tomuto resortu nabývá velmi současnou atmosféru. V kuchyni vládne michelinskou hvězdou oceněný šéfkuchař Giorgio Locatelli a nechybí samozřejmě wellness Chenot Escape, koncept pro tuto značku typický. Apartmány jsou elegantní a rozbíjejí zažité představy o černohorském vizuálním stylu. A nekonečný bazén skutečně působí jako nekonečný, protože přirozeně splývá s vodami zálivu.Po relativně klidném prvním létě v provozu je téměř jisté, že příští rok to bude jeden z nejžhavějších resortů na starém kontinentu. Evropa se pomalu otevírá a luxusní cestovatelé touží po prostoru, soukromí a doteku něčeho nového a originálního.