Bájný sicilský palác se proměnil na fantastický hotel

Pokud byste na Sicílii vlastnili palazzo z 19. století, které značce byste svěřili jeho rekonstrukci na hotel?

Hiltonu? V žádném případě! V případě Villa Igiea Hilton svou šanci promarnil, když z bájného palermského palácového hotelu udělal... prostě Hilton. Nuda, která absolutně neodpovídala historii půvabného paláce ani sicilskému stylu.

Proto jsme šťastní, že kormidlo v roce 2019 převzal Rocco Forte aVilla Igiea se konečně po dvouleté renovaci znovu otevírá veřejnosti. Sir Rocco Forte nám prozradil, jak na vilu pohlíží:

„Villa Igiea je ikonická budova, která je stejně jako její původní majitelka Franca Florio šarmantní dámou a symbolem pohostinnosti a elegance.“ Sir Rocco Rorte

Kdybychom tedy nějaký sicilský palác vlastnili, Sir Rocco a jeho sestra Olga Polizzi by byli na prvním místě našeho seznamu potenciálních renovátorů. Jejich tvorba je směsí původní sicilské secese a současného požitkářství.

Terrazza Bar je dobrým příkladem takového stylového spojení. Fresky palermského umělce Eugenia (Geno) Moriciho ​​a okolní botanické zahrady vydechují auru stoleté historie. Výhledy na Středozemní moře vás vezmou mimo zákony času. Menu je zcela v sicilském duchu, takže nabízí pokrmy čerstvé, zdravé a utopené v olivovém oleji. Koktejlové menu vytvořil sám Maestro Salvatore Calabrese, světově proslulý mixolog vytvářející nápoje založené na hollywoodských celebritách, které během posledního století ve Villa Igiea pobývaly. Rocco sdílí důvody, díky kterým ho projekt tak nadchl:

„Villa Igiea je ústředním bodem města Palermo již více než 100 let a hostila umělce, císaře i hollywoodskou elitu. Ti všichni byli právem uchváceni divy, které nabízí Sicílie. Jsem hrdý, že jsem se mohl stát součástí historie tohoto pozoruhodného hotelu a že jsem měl možnost vrátit mu jeho původní nádheru.“ Sir Rocco Forte.


Rodina Florio získala palác v roce 1899 od anglického admirála a pod její taktovkou se budova proměnila v to, co bylo široko daleko považováno za ztělesnění sicilského art nouveau (přiznáváme se, že jsme netušili, že sicilská secese je pojem). V roce 1914 byl palác využíván jako vojenská nemocnice. Od té doby prošel rukama sicilské banky a Hiltonu, až se jej chopil Rocco Forte.Poloha, cit pro umění, dekor, elegantní kouzlo – Villa Igiea nabízí vše, co milujeme na těch nejlepších italských nemovitostech. Především však vyniká jedinečným sicilským stylem, který byl při renovaci naštěstí zachován. Výlet na Sicílii zní vždycky skvěle, ale právě teď obzvlášť!

Rozlehlá vila nabízí 104 pokojů a apartmánů. Zavírá se spolu s končící sezónou v polovině listopadu, ale doporučujeme ji navštívit v březnu až květnu 2022. Tehdy se začíná Sicílie oteplovat a vzduch je plný vůní divokých květin.