Afrika: 4 tipy na výlet do divočiny

budete vstávat ještě za tmy, posilněni černou kávou. Ačkoli je něco málo před pátou a vašemu tělu se chce ještě spát, mysl se vzbudí vmžiku s první siluetou majestátně se procházející jen dva metry od otevřeného jeepu. Lvi jsou ráno nejaktivnější a doba k jejich pozorování ideální. Podvečerní vyjížďky rozpálenou krajinou nabídnou stáda slonů, hrochy v kalných jezerech a krky žiraf vysoko nad větvemi akácií. Afriku budete vnímat všemi smysly, takovou, jaká je již stovky let: fascinující, nespoutaná, divoká, pestrá, voňavá, hrobově tichá i hlučná, přátelská i odtažitá, plná života i vysušená na troud, sladká i hořká jako její káva. Večerní západy slunce nad savanou mají velmi speciální barvu i atmosféru a nejlépe si je vychutnáte z některého z proutěných křesel v některém z našich následující Safari tipů.


Vzpomínky na Jižní Afriku

Slovo láska, podle kterého toto luxusní ubytování dostalo své jméno (v jazyce isizulu Thanda), zde najdete opravdu na každém kroku. Park zaměstnává více než 200 lidí, pro které je nejen zdrojem obživy, ale také životním posláním a vyznáním k zemi a její přírodě. Thanda Safari Private Game Reserve se nachází v srdci Zululandu v severní části KwaZulu-Natal v Jižní Africe. Ubytování je možné v luxusních stanech, ale také v celkem 9 vilách, každá o rozloze 220 m² ve ​​tvaru tradiční usedlosti Zulu, které nabízí panoramatický výhled na okolní rezervaci a jsou poctou hojnosti v africkém stylu. Najdete zde salonek, majestátní hlavní ložnici, oboustranný krb, i plně vybavenou koupelnu s netradiční vanou ve tvaru vejce. Ideální úkryt pro relaxaci, romantiku nebo zamyšlení - nebo jako základnu pro výlety do divoké přírody v privátní přírodní rezervaci.

Do nitra Tanzánie

Při procházce pohořím Mahale nastává okamžik, kdy se čas zastaví. Zírá na Vás šimpanz, přemýšlí a uvažuje. V jeho očích je zvědavost a Vy víte, že tenhle okamžik se Vám vryje do paměti. Za chvíli přiběhne další. Brzy Vás obklopí celá tlupa. Jedí, hrají si, pokřikují. Někteří jsou nad vámi, jiní zkoumají les místo Vás. Jste tu s nimi jen vy a stopaři. Vydejte se na cestu do šimpanzího města v samotném nitru nádherné Tanzánie. Na lidskou přítomnost jsou zvyklí, ale zkušenost je vždy nezapomenutelná a divoká, vždyť vstupujete do jejich říše. A kde bydlet? Doporučujeme Mbali Mbali Mahale - jedinečné místo přímo u vody a na dosah chlupatým kamarádům.Opuštěni v poušti, Namibie

Coast je nadpozemský kus afrického zázemí, tajemné místo, kde se obrovské duny nejstarší pouště planety setkávají s řvoucím Atlantickým oceánem a tvoří jednu z nejdramatičtějších pobřežních linií na světě. Shipwreck Lodge je velmi netradiční, a přesto luxusní ubytování v domcích ve tvaru vraků lodí vyvržených na pobřeží Národního parku Skeleton Coast. I zde můžete vyrazit pozorovat slony žijící v poušti, žirafy, paviány, lvy nebo hnědé hyeny. Probuďte v sobě archeologa, toulkami po dunách a objevy vybělených kostí velryb a zbytků staletých námořních plavidel, které se staly oběťmi měnících se břehů pobřeží, husté mlhy a nebezpečných proudů. Shipwreck Lodge se nachází v jednom z nejvíce strhujících míst Afriky a možná v jednom z nejpodivnějších míst na Zemi. Nabízí dech beroucí výhledy na poušť, oceán a oblohu - kam až oko dohlédne.Procházka korunami stromů, Botswana

Sandibe Okavango Safari Lodge tvoří osm apartmánů citlivě umístěných na pilířích v lese. Jejich organické tvary vznášející se nad krajinou je povyšují na soukromé paluby s třpytivými ponornými bazény a ohromujícími výhledy. Místo spojuje sofistikovaná elegance, přírodní barvy i materiály s nedotčenou krásou i divokostí. Africkou pohostinnost a místní speciality si můžete vychutnat při pohledu na nivy řeky Okavanga, papyrusy a palmy. Ani zde nechybí výčet Safari výletů a pro znavené cestovatele odpočinek v lázních.

70 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše