Seychely, „Jen pro tvé oči“

Tenhle článek nese označení přísně tajné alias „Jen pro tvé oči“. Půjčujeme si název slavné, v pořadí dvanácté, bondovky a pozveme vás do perly Indického oceánu, kde námět vznikl. Ano, autor Jamese Bonda, Ian Fleming, navštívil Seychely v roce 1958, aby zde našel dobrodružství a především inspiraci. S jakým cílem se na kouzelný ostrov vydáte vy, ponecháme vaší fantazii a kontu. Slunce je nejlepší zbraní i pro agenty mimo službu, to jste nevěděli?


Vyberte si z našich tipů ten ideální hotel pro vás

North Island 

O tom, že i cesta je cíl vás přesvědčí hned úvod dovolené na Seychelách: na vybraný ostrov vás dopraví vrtulník a nabídne úchvatné výhledy na azurové odstíny oceánu. Severní ostrov je přibližně stejný rozlohou jako Monako, ale stále dostatečně velký na týdny dobrodružství. Čeká vás 11 neskutečných vil, 4 bělostné pláže pokryté měkkými seychelskými písky, travnaté náhorní plošiny i zvlněné žulové vrcholy, které se tyčí do výšky 180 metrů a jsou pokryty tropickým lesem. Zdejší kuchyně je mistrovským dílem: zamilovali jsme si vejce sous vide lhostejně přetékající přes hrst chutných smržů, slanou pancettu a zuhelnatělý chřest i báječné hřebenatky podávané s kokosovou sushi rýží, limetkou a tymiánem. Poněkud jiný lunch break než jste zvyklí?


Fregate Island

Spojení tropické přírody, luxusu a soukromí. Nízké budovy pečlivě vsazené do okolního prostředí a 7 údajně nejkrásnějších pláží světa. Každá má svůj vlastní zvláštní charakter: Victorina nabízí vynikající šnorchlování jen 15 metrů od břehu, pláž Marina chrání korálový útes, a proto je vždy klidná. Do Anse projdete stezkou džungle kolem obrovských želv směřujících k jejich bahenní lázni. Bamboo a její plážový bar je ideální pro lehký oběd a osvěžující drinky. Grand Anse je nejdivočejší a nabídne nádherné západy slunce. Anse Victorin byla zvolena za nejkrásnější pláž na světě, ale je těžké ji zachytit slovy. Budete si ji muset prohlédnout sami…


Anantara Maia

Život je plný příležitostí hledat výjimečné, setkávat se s novým a rozšiřovat si obzory. Jednu takovou nabízí luxusní resort Avantara. Soukromé vily, navržené architektem Billem Bensleym, splývají s krajinou lemovanou porcelánovými písečnými plážemi jihozápadního pobřeží Mahé. Sluneční brýle a opalovací krém jsou jedinou nezbytností pro vstup do ráje...


Four Seasons Resort Seychelles

Seychely byly údajně kdysi pirátskou skrýší a slavný pirát Olivier Levasseur zde skryl poklad v hodnotě více než 160 000 $. Samozřejmě dosud nebyl nalezen. Pro nás středoevropany jsou pokladem již samy ostrovy. Kouzelnou dovolenou zažijete například na jihozápadním pobřeží ostrova Mahé, kde svůj resort vybudoval Four Season. Život zde plyne svým vlastním tempem, když odpočíváte u svého soukromého bazénu, nebo se ponoříte do tyrkysových vod zátoky Petite Anse. Vychutnejte si blažené okamžiky ve zdejších vyhlášených lázních nebo romantickou večeří v písku malebné pláže.


Four Seasons Desroches

I další z lokalit tohoto luxusního řetězce vás zavede na soukromý ostrov. Přímo vybízí k procházkám podél prázdných pláží či skrz cestičky jeho vnitrozemím. Milovníci potápění ocení 14 velmi zajímavých lokalit – od jeskyní, kaňonů, až po vodní průsmyky a úchvatné korálové stěny. Ani se šnorchlem zde samozřejmě nepřijdete zkrátka, Seychely mají velmi zajímavý podmořský život plný barevných rybek a nejrůznějších korálů. Nad hladinou si užijete vodní sporty, jako například kajaky, paddleboarding nebo surf. Prvotřídní lázně vás budou hýčkat od hlavy až k patě a po večeři, s drinkem v ruce, čeká promítáním filmů pod širým nebem.


Constance Lemuria

Hotel postavený s moderním přístupem k designu, splní očekávání hostů, toužících po ryzím luxusu v srdci panenské přírody. Kráse použitých materiálů jako dřevo, kámen, růžová žula, mramor pod doškovými střechami sekunduje stejně opulentní výběr aktivit: jediné 18jamkové mistrovské golfové hřiště na Seychellách i nádherné lokace pro potápěče. Klid a odpočinek u lázeňských procedur, zatímco vaše děti vyrazily s místním profesionální klubem na výpravu za mrchožrouty.


Constance Ephelia

Oblíbený rodinný hotel situovaný v nedotčené oblasti západního pobřeží Mahé má exkluzivní umístění u mořského národního parku Port Launay a rozprostírá se podél dvou nádherných pláží s jemným bílým pískem. Stín poskytuje les z mangrovníků s bujnou vegetací, relaxaci několik druhů vířivek pod modrým nebem a milovníky adrenalinu nadchne jízda na zip line tropickým pralesem přímo u severní pláže.


Six Senses Zil Pasyon

Říká se, že šestým smyslem je naše intuice, a ta nejen odhadne potenciál i nebezpečí, ale především se stará o naše dobro. Se stejným cílem vznikl tento stejnojmenný resort. Pláže lemované korály a mohutné žulové skály vytvářejí v tomto útočišti věčného léta atmosféru dramatické krásy. Ponořte se do života v souladu s přírodou, zaplavte s želvami a vychutnejte intimitu v tropická ódě na absolutní pohodlí. Prostorné vily jsou obklopeny tropickou vegetací a nabízejí maximální soukromí i nepřekonatelné výhledy na oceán.


Za návštěvu rozhodně stojí i další perly Indického oceánu jako resorty: Cousine Island nebo Raffles Seychelles.


Ke vstupu na Seychely vám postačí negativní PCR test, ne starší 72 hodin, sluneční brýle a opalovací krém. Čeká vás slunce a klid bez omezení pohybu či nutnosti karantény.

Pojďme se tedy podívat, který z ostrovů nejlépe splní vaše představy.


Tým EliteVoyage

69 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše