Unikátní hotely Autentico

Tím nejlepším na Itálii je kombinace rozmanitosti a místní autenticity. Itálie není jen pizza, starověký Řím a Leonardo da Vinci. Ty spadají do tří zcela odlišných částí Itálie.

Každý italský region je jako země s vlastními zvyky, tradicemi, jídlem a stylem ubytování. Nemůžete jen tak navštívit Itálii jako celek – ale můžete objevit pravou podstatu Benátska, Piemontu, Umbrie, Kalábrie, Toskánska a dalších jejích regionů. A často to začne tím, kde se rozhodnete ubytovat.

Nehledejte nadnárodní hotelové řetězce, ale podniky vypiplané soukromými vlastníky tak, aby se v nich odrážela kultura jejich vlastního regionu. Beatriz Gimeno je zakladatelkou Autentico Hotels, kolekce nezávislých luxusních hotelů patřících místním rodinám. Beatriz hovořila s Elite Voyage o tom, proč tyto hotely pomáhají cestovatelům zažít autentičtější Itálii.

Hotel Metropole


Jak se zrodil nápad vybudovat Autentico Hotels?

Věděli jsme o hotelech, které provozují fantastičtí majitelé, kteří se ale zároveň trochu ztráceli ve zmatku, který se s tímto oborem pojí. Tito místní majitelé hotelů se tak pečlivě soustředí na zážitek, jaký si hosté z pobytu v jejich hotelu odvezou, že nemají čas ani znalosti připravit pro svůj hotel propagaci a marketing, jaký si zaslouží. Proto jsme spojili síly původně s pěti hotely a začali je propagovat na trhu, který odpovídá jejich úrovni.


Chateau Monfort


Čím jsou tyto hotely jiné?

Je to v lidech. Hotel samozřejmě musí nabízet fantastické služby. Naše hotely vedou úžasné rodiny, které poskytují nejen špičkový hotelový servis, ale také cestovatelský a lidský zážitek, na který hosté nezapomenou. V Marriottu se můžete ubytovat kdekoli na světě. To je úplně jiná zkušenost než pobyt v malém hotelu, který je v rukou jedné rodiny už po mnoho generací.


Villa Sullarno


Kolik nemovitostí je nyní součástí kolekce Autentico?

Jsme velmi hrdí na to, že máme ve správě 17 hotelů, které všechny fungují jako rodinné podniky, a více než 80 soukromých vil. Zatím jsou všechny naše nemovitosti v Itálii, ale v příštích letech se chystáme expandovat do Španělska a dalších zemí.

Co byste doporučila těm návštěvníkům Itálie, kteří chtějí prozkoumat její rozmanitost?

Myslím, že je důležité, aby hosté zažili osobitost místa – regiony, města i vesnice mají svou vlastní typickou kulturu. V našich hotelích jste v přímém kontaktu s lokální rodinou. Majitelé vám budou i průvodci a seznámí vás s historií okolí. Někdy máte skoro pocit, že jste přijeli žít scénář svého vlastního italského filmu.


Golfo dei Poeti


Jak se vám podařilo udržet věci v chodu během pandemie?

Loňský rok byl samozřejmě hlavně o vnitrostátním a evropském cestování, ale nyní je turismus v Itálii zase zpět a vidíme, že se prodeje vrací k normálu. Za poslední rok neuvěřitelně vzrostla poptávka po soukromých vilách a individuálně pojatých dovolených. Myslím, že je to trend, který bude trvat ještě dlouho, což nás samozřejmě velice těší.


Relais Il Falconiere & Spa


Jak se podle vás cestování po pandemii bude ještě měnit?

Vidíme, že lidé chtějí trávit více času na jednom místě. Chtějí to místo poznat víc do hloubky a mít soukromější zážitky. Opravdu věřím, že trend vede k odklonu od velkých hotelů, nejen kvůli bezpečnosti a hygieně, ale také kvůli autenticitě.

Celou kolekci Autentico si můžete prohlédnout na stránkách Autenticohotels.com a všechny prezentované hotely mohou být zahrnuty do itineráře cesty s Elite Voyage. V nadcházejících týdnech a měsících budeme na blogu Elite Voyage představovat hotely a nemovitosti z kolekce Autentico podrobněji.