Vzhůru na venkov

Jaké by to bylo, znovu zažít prázdniny u babičky? Pamatujete na kouzlo venkova, malou vesničku, hluboké lesy, rozlehlé louky. Zpěv ptáků či kokrhání kohouta po ránu. Klidné tempo venkova. Každý, kdo miluje město, z něj jednou za čas rád odjíždí. Známe místa, kde vás příroda obklopí svou krásou, péče majitelů rozmazlí a zdravý vzduch zregeneruje buňky mozkové i chuťové.


Náš dnešní newsletter velí: vzhůru na venkov!


V údolí řeky Loiry

Obklopen vinicemi a lesy, pouhých 20 minut od centra města Bordeaux, leží malebný hotel Les Sources de Caudalie. Je oázou odpočinku a důkazem francouzské pohostinnosti, vytříbené stravy i elegantního životního stylu jihozápadní Francie. Svou polohou ideální k objevování historické oblasti francouzských zámků. Hotel se rovněž pyšní svým ekologickým přístupem a používáním pouze lokálních surovin. V zemi vína a sýrů, za zvuku šansonů, kam jinam se vydat, mon amour?Italská tradice

Slavná vinařská oblast Brunello di Montalcino, je známá skvělou stejnojmennou odrůdu vína, ale ukrývá i další poklad v podobě venkovského sídla Rosewood Castiglion del Bosco, který založili Massimo a Chiara Ferragamo. 800 let staré panství zahrnuje starobylé zříceniny hradu, středověký kostel a Borgo, historickou vesnici, která tvoří srdce letoviska. Bazén, tenisový kurt, golfové hřiště pro ty, kteří chtějí svůj čas trávit aktivně. Otevřená krajina a dech beroucí výhledy, vína prvotřídní kvality či dokonce speciální kurz vaření pro milovníky italské kuchyně. In vino veritas.

S životním nadhledem

Hra na schovávanou má svého vítěze. Torre di Moravola, to je luxusní útočiště z 12. století vytvořené ze středověké strážní věže na úbočí hory s výhledem na údolí Carpini v italské Umbrii. Infinity pool, husté zahrady a výhled na odlehlá údolí, nezměněná po celá staletí, vám dají pocit absolutního úniku z moderního světa.Golfový svátek

Když Gleneagles poprvé otevřel své brány v roce 1924, dostal přezdívku Skotská riviéra. I po téměř sto letech svého fungování neztratil nic ze své okázalosti a pohostinnosti. Golfový resort ležící v překrásné krajině Perthshire ukrývá nejdelší hřiště v Gleneagles, PGA Centenary, které navrhl Jack Nicklaus. Hotel, postavený ve stylu francouzského panství, se nachází uprostřed vlnící se krajiny necelých 72 km od mezinárodního letiště v Edinburghu. Vychutnejte si prvotřídní hotelového Spa, jehož kvalitu garantuje organizace Leading Hotels of the World. K dispozici jsou zde vnitřní bazény, sauna, vířivka, turecká lázeň, thajské masáže a mnoho rozličných lázeňských procedur. Kromě wellness mohou hosté vyzkoušet množství sportovních a volnočasových aktivit, jako je například tenis, stolní tenis, jízda na horských kolech, snooker, aerobik, kroket, pétanque, jízdu na koni, střelecký klub, zážitkové jízdy v terénním autě a další.

Před spaním spočítat ovečky

Rakouský venkov by vydal na samostatný článek. Statky jsou citlivě zrekonstruované, stodoly plné úrody, ženy chodí o víkendu v krojích hrdě a zcela samozřejmě. Jedním z nejoblíbenějších míst náročných Vídeňanů je restaurace Steirereck ve vesnici Pogusch. Má dnes již svoji pobočku ve vídeňském Stadtparku, ale kdo může, pamatuje a s dostatečným a nutným předstihem rezervuje svůj víkend zde.

Unikátní ubytování zasazené do starých chat nepostrádá nic z luxusu a místo obrazů nabízí umělecké pohledy do nádherné okolní krajiny.
40 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše