Vily u jezer, slavné stejně, jako osobnosti, které v nich pobývaly

V pojetí EliteVoyage léto ani dovolená nikdy nekončí. Najdeme slunné místo i v prosinci a prodloužených víkendů není nikdy dost. Milujeme moře, ale stejnou lásku cítíme k jezerům, která jsou z naší země navíc snadno dostupná. Ačkoli pohled na vodní hladinu uklidňuje, doufáme, že naše tipy vás nenechají klidnými. Udělejte si radost, udělejte si plán. Vydejte se s námi k jezeru.


Italský poklad - jezero Como

Villa del Balbianello, ze tří stran obklopená vodami jezera: „… výběžek porostlý chocholy hájů vyčnívá daleko do jezera a jeho palác se zrcadlí v modrých hlubinách,“ okouzleně píše Mark Twain a vy máte možnost život v tomto paláci i výhledy z něj zažít na vlastní oči. Jeho historie sahá do 18. století, kdy jediná cesta pro návštěvníky vedla po strmém kamenném schodišti přímo z jezera a vítala nápisem v podlaze „Fay ce que voudras” /Dělej, co chceš/. Není divu, že se stala místem pro natáčení některých scén pro filmy Casino Royale či Star Wars. Krom dech beroucích výhledů je to i impozantní sbírka více než 4,000 knih věnovaná především alpinismu a polárním expedicím, včetně map a popisů. Koneckonců, kde lépe plánovat další cestu než se sklenkou vína na břehu modravého jezera. Interiér vily je velmi citlivě a harmonicky vybaven anglickým a francouzským nábytkem z 18. a 19. století: vzácnými tapiseriemi, orientálními koberci, italskými skleněnými lustry i sbírkou starobylých předmětů zaniklých afrických civilizací.


Krásné italské jezero si oblíbil také George Clooney, jeho půvabná Villa Oleandra v Lagliu, chráněná zahradami vedoucími až k jezernímu břehu, je oblíbeným cílem turistů a paparazziů, kteří se kolem plaví na loďkách.


V nedalekém Moltrasiu se nachází grandiózní Villa Passalacqua, kde v letech 1829 až 1833 žil hudební skladatel Vincenzo Bellini a složil zde své nejznámější opery Norma, Náměsíčná a Cizinka. Vila dnes poskytuje luxusní ubytování a hostům přístup do perfektně udržovaných zahrad.
Na břehu jezera Como můžete navštívit také 5* hotel Il Sereno . Dveře svým hostům otevřel v roce 2016 a na vzhledu se podepsala známá architektka a designerka Patricia Urquiola. A vyřádila se pořádně. Na paškál si vzala nejen design hotelu, ale také nábytku, uniforem pro personál nebo soukromých lodí. Moderní a luxusní ubytování hotelu nabízí Michelinskou restauraci a celkem 30 pokojů - všechny s výhledem na jezero.Po stopách Sissi


Milovala cestování, ideálně inkognito pod pseudonymem Hraběnka z Hohenembs. I slavná Rakouská královna Elisabeth, přezdívaná Sissi ráda odpočívala pohledem na vodní hladinu. Její příběh přivedl v padesátých letech minulého století filmaře a okouzlující Romy Schneider do zámku Fuschl, na břehu stejnojmenného jezera v Rakousku, který se převtělil do zámku Possenhofen, ve kterém se narodila. Vzdálený jen 20 km od Salzburgu, obklopený přírodou, nabízí dnes tento zámek luxusní ubytování a wellness, i neopakovatelné výhledy na jezero. Časopis Condé Nast Traveler jej zařadil mezi 25 nejlepších letovisek v Evropě. O jeho výjimečnosti se můžete přesvědčit na vlastní oči.64 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše