Tato nová lodge chce předefinovat safari v deltě Okavanga v Botswaně

Dům na stromě neboli treehouse se tyčí deset metrů nad rudou zemí Botswany. Soukromá terasa s výhledem na deltu Okavango. Lodge poháněná sluncem a v harmonickém vztahu s místními komunitami – i tak může vypadat safari.

Nedávno otevřená Xigera Safari Lodge má za cíl nastavit nový standard cestování v deltě Okavango, oblasti, která již dříve patřila mezi trendsettery afrického safari.


Nejvíc pozornosti přitahuje Baobab, dům na stromě, kde mohou hosté spát přímo v buši v třípatrové kabině postavené tak, aby připomínala ikonické stromy baobabu. Nejvyšší patro tvoří nebi otevřená terasa, která nabízí spaní pod hvězdami (a perfektní základnu k pozorování slonů).

Lodge je poháněna vlastní solární farmou, funguje zcela bez plastů a je součástí programu na ochranu přírody, který podporuje místní komunitu i divokou zvěř. Solární energie – v místních podmínkách poměrně jedinečně – umožňuje poskytovat hostům klimatizovaná apartmá bez použití hlučného a prostředí znečišťujícího generátoru.


Luxusní kabiny nejsou v této části Afriky žádnou novinkou a design Xigery se řídí osvědčeným architektonickým stylem. Apartmány vizuálně splývají se svým okolím a mají velké terasy pro sledování zvěře. Většinou se jedná o zážitek z mokřadu, protože tato část Okavanga bývá půl roku zaplavená. Pro jednu z aktivit byla dokonce speciálně postavena kánoe se skleněným dnem.Interiéry byly navrženy ve výraznějším duchu a všechny je spojuje neviditelná nit: Xigera staví svůj vnitřní design na místních umělcích. Vše od hrnků navržených keramikem Chumou Mawenim až po osmimetrový leknín a další sochy a obrazy bylo vytvořeno speciálně na objednávku. Všichni prezentovaní umělci jsou původem z Afriky a jejich díla skvěle dokreslují zážitek z této divočiny.

Celá kabina byla vybudována s neuvěřitelným citem pro detail. Důkladná pozornost každé maličkosti je nutná, zvlášť pokud má Xigera naplnit svůj cíl: spojení byznysu luxusního cestování s nejluxusnější destinací na safari, která existuje.